Pięć miliardów złotych na trzynastki dla urzędników. Dostają je nawet ci z naganą

autor: Artur Radwan31.12.2014, 07:00; Aktualizacja: 31.12.2014, 07:51
grupa osób, urzednicy, biznesmeni

Dodatkowe wynagrodzenia roczne rosną w lawinowym tempieźródło: ShutterStock

Dodatkowe wynagrodzenia roczne rosną w lawinowym tempie – alarmują szefowie urzędów. Rząd jednak nie chce ich likwidacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (62)

  • tade(2015-03-04 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy płacą może ktoś wie

    Odpowiedz
  • aga(2015-01-21 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zdecydujcie się jakie keoty podajecie: bruyto czy netto, zasadnicza czy z dodatkami (jakimi? ???) Kwota do wypłaty moze byc zaniżona bo np. Macie dodatkowe ubezpieczenie lub pożyczkę e kadie zapompgowej. Jsk tego nie uzhodnimy wszydtkie porownsnia będą bez sensu bo każdy mówi o czym o czym innym!!! To samo robia wszyscy: górnik i pielegniarka, nauczyciel i urzędnik, stad te dane można w ...buty wsadzić

    Odpowiedz
  • Krystyna(2015-01-08 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Po Co byc lekarzen studiować 6 lat i ratować ludziom życie , lepiej ciepła posadka jako urzędnika z 13 pensją i innymi nagrodami i nie potrzebne wyższe wykształcenie

    Odpowiedz
  • oli(2015-01-08 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    niech zaczna płacić w adminie tak jak kopaczom, sikorom, czy grabarczykom, posłom i senatorom, to nie trzeba bedzie 13, 14, 15 wynagrodzeń

    Odpowiedz
  • Wiem co piszę(2015-01-07 01:53) Zgłoś naruszenie 00

    Trzynastki dla każdego pracującego, albo dla nikogo.

    Odpowiedz
  • krosno odrz.(2015-01-06 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie kiedy wy w końcu zrozumiecie, że pensja nie staje się wyższa od podziału jej na 13 części zamiast na 12 po to, żeby tę 1/13 zwaną trzynastką, móc odebrać w razie wykroczenia dyscyplinarnego, a więc inaczej niż to nieprawdziwie przedstawiono w artykule.

    Chcesz mieć trzynastkę, to idź do swojego szefa i poproś, żeby twoje roczne wynagrodzenie podzielił na trzynaście części zamiast dwunastu i ciesz się tak uzyskanym "przywilejem" i "bonusem".

    Odpowiedz
  • Kaja(2015-01-06 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pięć miliardów złotych na 13?? A ministrowi szkoda dwóch na zdrowie społeczeństwa :O szczęka opada...

    Odpowiedz
  • jrger(2015-01-04 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Red. R. znów analizuje...
    ...swoją drogą, dlaczego akurat w sylwestra? Liczył na jakieś zadymy na spotkaniach towarzyskich czy jak? Ciekawe, który rodzaj dziennikarstwa - płatny czy darmowy jest bardziej rzetelny...
    Red. R. zaczyna ostro:
    Dodatkowe wynagrodzenia roczne rosną w lawinowym tempie – alarmują szefowie urzędów
    Z racji zawodu, ale i uprawianej tu amatorkiej publicystyki miałam okazję poznać wielu szefów rozmaitych urzędów. Wbrew obiegowej opinii zauważyłam, że często są to ludzie którym zależy i na tym, żeby ich jednostki funkcjonowały jak najlepiej i zależy też na pracownikach którzy im podlegają. Owszem, spotkałam się z wypowiedziami na temat funduszu wynagrodzeń. Ale brzmiały one całkiem inaczej. Myślę, że jeśli już alarmują to te wypowiedzi brzmią w rzeczywistości raczej tak:
    "Zamrożenie wynagrodzeń zagraża ustawowo gwarantowanym świadczeniom pracowniczym - alarmują szefowie urzędów"...
    sluzbacywilna.info.pl

    Odpowiedz
  • 1951(2015-01-04 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Nie o TAKIE POLSKIE walczyłem Z WAŁĘSĄ!!! Teraz On się wypiął a MY zostaliśmy na Lodzie. Lechu, Lechu ty to masz pomysły !!! Bieda kwitnie a BURŻUJE DOSTAJĄ 13 i 14-tki. ŚMIERĆ BUDŻETÓWIE I PRAWICOWEJ PO!!!

    Odpowiedz
  • aga764(2015-01-04 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Panie redaktor ze, jeżeli w informacji o sposobie naliczania trzynastki pisze pan nieprawdę - bo nie tylko jubileuszowa, ale i jednorazowe nagrody zgodnie z przepisami nie są wliczane do podstawy naliczania DWR - to na ile rzetelna jest cała reszta artykułu?
    Obowiązujące przepisy są powszechnie dostępne. Znów się pan skompromitował, tylko dlaczego to inni mają ponosić konsekwencje tego że się panu nie chce przygotować do tematu który pan porusza?

    Odpowiedz
  • ona(2015-01-03 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    złodzieje!

    Odpowiedz
  • jeszcze nie zagłodzony pracownik(2015-01-03 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    w związku z tym, że urzędnicy państwowi pomimo tego, że maja od 7 lat place zamrożone a oni dalej są nie zagłodzeni to będą na dalsze lata mieć wynagrodzenia zamrożone, do skutku aż zostaną zagłodzeni, wypada teraz aby przetrwać dalej to ubić rodzinę, no bo już nie można patrzeć na to jak rodzina cierpi głód, jak codziennie są kłótnie o chleb

    Odpowiedz
  • nie chce mi sie zyc(2015-01-03 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze urzędnik - w powiatowych sanepidach to samo jest, zakaz przyjmowania nowych pracowników na miejsce tych co odchodzą na emeryturę, pozostali wykonują tą pracę zaś pieniądze po odejściu tego pracownika zabiera wojewódzka stacja, po 35 latach pracy i to nie jako sprzątaczka ale też urzędnik mam ok. 2100 zł brutto, moja płaca zasadnicza jest mniejsza jak ustawowo bo mam 1650 zł + wysługa lat po 30 latach (bo tyle sie tylko liczy) a najniższa od stycznia 1750 zł, i to mam po 35 latach pracy, zgroza co oni z nami wyczyniają. Nie jest tak, że za tych odchodzących my dostajemy, tak jak to góra mówi. Góra po prostu nie chce wiedzieć jak my biedujemy,

    Odpowiedz
  • jeszcze urzędnik(2015-01-02 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    gość 46: W administracji statystycznie co roku wzrasta liczba zatrudnionych, tak samo jak średnia "statystyczna" pensja to podobno ponad 4,500,- zł. Tymczasem realia są takie, że pani premier zatrudnia kolejne pełnomocniczki, które dublują obowiązki ministrów, a ministerstwa pęcznieją od kolejnych v-ce ministrów, doradców itp. darmozjadów. Pensje tych rządowych "fachowców" windują średnie "statystyczne" urzędnicze wynagrodzenie i później red. Radwan wypisuje bzdury o bajońskich zarobkach urzędników.
    W urzędach skarbowych od kilku lat obowiązuje zakaz zatrudniania nowych pracowników, czyli zatrudnienie maleje, bo etaty tych, którzy odejdą na emeryturę albo szczęśliwie znajdą zatrudnienie w innej branży pozostają nieobsadzone. Jednocześnie pensja szarego wyrobnika, któremu systematycznie przybywa obowiązków, to ok.1.500 - 2.000 "na rękę". Każdy kto tylko może ucieka z tego "raju", Takie to "eldorado" jest obecnie w urzędach...
    Z administracji już teraz uciekają najlepsi i najmłodsi, a ci którzy zostają mają coraz mniejszą motywację do pracy i nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć do czego taka sytuacji doprowadzi - przecież ci ludzie bezpośrednio odpowiadają za wpływy do budżetu.
    Wszyscy, którzy cieszą się, że urzędasy zarabiają grosze i namawiają ich do zmiany pracy, niech wezmą pod uwagę, że jak urzędnik będzie dziadem, to całe państwo będzie dziadowskie, do czego nam już niestety niewiele brakuje...

    Odpowiedz
  • T1000(2015-01-02 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    @46

    W administracji przynajmniej nie ma wyzysku, tak jak u was. Jesteście za głupi, żeby zrozumieć, że źle opłacana administracja będzie jeszcze gorsza niż obecnie.

    Odpowiedz
  • Krysto(2015-01-02 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    To sposób na sukces wyborczy.

    Odpowiedz
  • gość(2015-01-02 00:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ogólnie to chodzi o to, że zatrudnienie w administracji co roku się zwiększa, a co za tym idzie potrzebuje większego finansowania. Po prostu przejadacie pieniądze, które nie jest ciężko wypracować, firmy zamiast się doinwestować,
    nowe technologie itd, to musi wam oddawać.

    Odpowiedz
  • gość(2015-01-02 00:52) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież na wasze fanaberie to nie wyrabiamy!!! Co roku dochodzą nam (jako przedsiębiorca) opłaty i obowiązki, za kilka lat cala ta administracja i księża, pożrą wszystko co ludzie budowali przez swoje życie i z czego wy będziecie żyć?

    Odpowiedz
  • LYLA(2015-01-01 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w MOPS. po 40 latach dostaję 2000 zł, CHCĘ SWOJĄ 13!!! BO ZAPŁACĘ NIĄ DŁUGI., pamiętajcie URZĘDNIK URZĘDNIKOWI NIE RÓWNY! urzędnicy W " MIEŚCIE" MAJA SIĘ DOSKONALE NATOMIAST PODLEGŁE JEDNOSTKI ROBIĄ BOKAMI.

    Odpowiedz
  • FK_(2015-01-01 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    "Dostają je nawet ci z naganą"... :-O...
    Inny artykul z dzisiaj...
    "Rodzice lub opiekunowie niemowlęcia zobligowani będą do wskazania personaliów położnej, która będzie opiekowała się dzieckiem zanim zabiorą je do domu."

    Czy ten kraj jest normalny?

    Odpowiedz