Kiedy można zwolnić chorego pracownika

autor: Agnieszka Brzostek16.09.2014, 08:38; Aktualizacja: 16.09.2014, 08:39
Zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskieźródło: ShutterStock

Ochrona pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim ma swoje ograniczenia. Jeżeli absencja w pracy trwa zbyt długo lub zatrudniony dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych, pracodawca ma prawo zwolnić go z pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • HANIA(2017-05-10 08:00) Zgłoś naruszenie 84

  Masło maślane i cały czas powielane. A gdzie jest PRAWO CZŁOWIEKA , który przepracował ćwierć wieku w szczególnych warunkach . Praca w takich warunkach to jak pracownik zachoruje to 180 lub 270 to jest okres tzw rehabilitacji prowadzonej przez lekarzy. Poprawa i wyzdrowienie automatycznie jest przez ZUSOWSKICH ORZECZNIKÓW. To po ca ta cała fikcja leczenia przez lekarzy w Przychodniach w szpitalu. W tytule jak niżej "Ochrona pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim ma swoje ograniczenia. Jeżeli absencja w pracy trwa zbyt długo lub zatrudniony dopuścił się ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych, pracodawca ma prawo zwolnić go z pracy. ". Co zrobił pracownik chory , że PRAWO nakazuje zwolnic chorego dyscyplinarnie. To jest PRAWO CZY BEZPRAWIE. Na tym powinni się zastanowić PRAWNICY i nie tolerować BUBLI PRAWNYCH. A z czego ma żyć taki zwolniony dyscyplinarnie chory człowiek.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Basia (2018-06-12 00:30) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie interesuje temat zwolnienia lekarskiego pracownika oddelegowanego do krajów EU przez polską agencję usługową gdzie składki opłacane są w Polsce ?A zwolnienie zostało wystawione w Niemczech i firma polską informuje mnie ze niemieckie zwolnienie ich nie obowiązuje (dotyczy to opieki nad osobami starszymi). Próbuje tu znaleźć info ale jakoś ciężko mi to idzie może ktoś miał taką sytuację?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • robol(2019-07-14 08:57) Zgłoś naruszenie 01

  A co, gdy pracownik stracił zdrowie przez wykonywaną pracę i nie może dłużej pracować na tym stanowisku ??? "robol zrobił swoje, robola można wykopać na zbity pysk" po 20 latach pracy ??? Czy w takim przypadku, nie należy się odszkodowanie za stracone zdrowie ???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane