Na poziom płac w dużych i małych miastach wpływał między innymi poziom wykształcenia, staż pracy, szczebel zatrudnienia oraz rodzaj dominującego kapitału w firmie. Wśród najlepiej wynagradzanych osób znalazły się te z wykształceniem wyższym magisterskim zatrudnione w dużych miastach. Połowa z nich zarabiała powyżej 5 000 PLN. Płacę równą bądź przekraczającą 5 000 PLN otrzymywali również pracownicy dużych miast ze stażem pracy pomiędzy 6 a 15 lat. Dla porównania, wynagrodzenia osób z tym stażem w małych miastach nie były wyższe niż 4 000 PLN.
Pracownicy szeregowi w miejscowościach o liczbie mieszkańców od 500 tys. do 1 mln zarabiali o 300 PLN więcej niż osoby na tym szczeblu w małych miastach. Znaczne dysproporcje w zarobkach stają się widoczne od szczebla specjalisty. Gdy w dużych miastach 50% starszych specjalistów zarabiało co najmniej 5 700 PLN, połowa osób na tym szczeblu zatrudnienia w małych miastach otrzymywała co najwyżej 4 200 PLN.
W małych miastach, co czwarty kierownik małego zespołu zarabiał poniżej 4 000 PLN, a więc tak jak 25% starszych specjalistów w dużych miastach. Podobnie, co czwarty kierownik zespołu powyżej 10 osób w dużym mieście zarabiał powyżej 11 000 PLN, podczas gdy połowa zatrudnionych na szczeblu dyrektora i zarządu
w małym mieście nie zarabiała więcej niż 10 000 PLN.