Z dyplomem łatwiej o etat. Jak wynika z sondażu Millward Brown, największe szanse na stałe zatrudnienie mają osoby dobrze wykształcone i mające powyżej 30 lat - donosi "Puls Biznesu".

W Polsce 72 procent osób w wieku 18-35 lat pracuje i utrzymuje się z pracy zarobkowej. Pozostali albo są na bezrobociu, albo uczą się i utrzymują z pieniędzy rodziny. W tej grupie tylko 29 procent ma umowę o pracę na czas nieokreślony. Za to w grupie wiekowej 31-35 lat udział etatowych pracowników sięga już 43 procent.

Badanie pokazuje też, że szanse na stały etat znacząco rosną wraz z poziomem wykształcenia. Tylko 12 procent osób po szkole podstawowej ma bezterminową umowę. Natomiast co druga osoba z wyższym wykształceniem dostaje stały etat.

O słabej kondycji finansowej młodych Polaków świadczy również wysoki stopień uzależnienia od pomocy rodziców. Według badania Millward Brown, więcej niż jedna trzecia osób (37 proc.) w wieku 18-35 lat korzysta z takiego wsparcia. Ten odsetek nie zmniejsza się znacząco w przedziale wiekowym 31-35 lat i wynosi 24 procent.

Reklama

Więcej w "Pulsie Biznesu"