W 2014 roku chorobowe dla mundurowych obniżone o 20 procent

autor: Bożena Wiktorowska20.12.2013, 07:11; Aktualizacja: 20.12.2013, 08:31

W przyszłym roku żołnierze zawodowi oraz funkcjonariusze muszą się liczyć z 20-proc. obniżeniem wysokości uposażenia w czasie niezdolności do służby.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (141)

  • NICK(2013-12-27 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    SZKODA ŻE NARESZCIE !!!

    Odpowiedz
  • ngrmp(2013-12-23 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    a ja tez jestem policjantem i mam darmowe przeloty do Irlandii na zmywak

    Odpowiedz
  • kripo(2013-12-27 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    SŁUŻBA,SŁUŻBA I JESZCZE RAZ SŁUŻBA PO GODZINACH,W DNI USTAWOWO WOLNE OD PRACY ORAZ W NOCY DLA IDEI !!! MÓWIĄ,ŻE NIE MA NA TO KASY,ŻĘ KRYZYS,ALE N A OGROMNE ODSZKODOWANIA DLA STYROPIANOWCY " BOJOWNIKÓW " TO PIENIĄDZE SĄ !!!CI TZW.KOMBATANCI ZA INTERNOWANIE W OŚRODKACH WYPOCZYNKOWYCH MON/MSW POWINNI ZWRÓCIĆ PIENIĄDZE,A NIE WYCIĄGAĆ PO NIE ŁAPSKA !!! PAMIĘTAM CZASY KIEDY ZA 3 MIESIĄCE STRAJKU,KTÓRY POLEGAŁ N A TYM,ŻE ONI SOBIE POLEGIWALI NAJWAŻNIEJSZYM DLA NICH POSTULATEM BYHŁO ŻĄDANIE ZAPŁATY ZA TO GNUŚNIENIE ...

    Odpowiedz
  • yacol(2013-12-28 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    posluchaj Realisto.masz sluzby jak kot naplakal albo rpzdajesz dzieciakom kamizelki odblaskowe...jak *********** 25 lat na ulicy to spotkamy sia na tym forum i podysktujemy o twojej glowie.

    Odpowiedz
  • ali(2013-12-23 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    art. 31 a ustawy o policji mówi, że w przypadku ogłoszenia mobilizacji i wojny policjanci pozostają w tej służbie do czasu zwolnienia, nie mylić z dobrowolnym zwolnieniem się ze służby. Dobrze że żyjemy w czasach pokoju, ale w przypadku wybuchu wojny ci co nie wykonają rozkazu kończą na cmentarzu. Dlatego nigdy mundurówka nie będzie podlegać kodeksowi pracy. Przywileje mundurowi mieli w II RP, w PRL-u i nadal mieć będą.

    Odpowiedz
  • scoobany(2013-12-27 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    To spoko , wreszcie chcąc nie chcąc muszą dać dodatkową kasę za pracę w weekendy, święta i na zmianach nocnych - jak ucywilnić to z wszystkimi konsekwencjami , czy im się to podoba czy nie. Wiadomym jest ,że w przypadku wprowadzenia 80 % odpłatności za L4 bez innych przepisów obowiązujących w cywilu to śmieszne państwo zostanie zasypane POzwami sądowymi ze Strasburgiem włącznie. Już wystarczy ,że złodzieje zamrażają od 5 lat zasiłki .

    Odpowiedz
  • jaco(2013-12-23 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    I tych naprawde chorych żal...

    Odpowiedz
  • realista(2013-12-28 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie.Gratulacje.Proszę nagradzać tych funkcjonariuszy,którzy codziennie tyrają dla kraju a obiboki precz.

    Odpowiedz
  • kolo(2013-12-23 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawiedliwe niestety! Nie to, że oszczędza się na pracownikach, lecz to, że w większości Policjanci głosowali na PO! Niestety głupota musi kiedyś zaboleć. Nauczycieli już pobolewa, a reszta lemingów niech tyra do 67lat!

    Odpowiedz
  • Aspirant - KMP(2013-12-23 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawiedliwie będzie, gdy zapłacą mi za nadgodziny, za nocki, za służbę w święta i w dni wolne od pracy. I teraz każde zdarzenie w mojej służbie, w której choć naruszę sobie paznokieć u nogi albo skręcę rączkę - ZGŁASZAM NATYCHMIAST JAKO ZDARZENIE W SŁUŻBIE SWOIM PRZEŁOŻONYM I IDĘ NA L4 !!!

    Odpowiedz
  • Pełen luz(2013-12-23 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    choruję i bede chorowac pu ki można. Dziwię sie że dopiero teraz wpadli ,że kontroli to nie podlega. Jak już wprowadzą to na emkę spadam i rentę dołączam więc mam to w pompie. Tylko w naszym "dzikim kraju" jak go politycy nasi nazywają można tak. Więc cieszę sie z jednej strony , że jestem Polakiem, ale po co my tą wojnę wygrali ?

    Odpowiedz
  • kripo(2013-12-23 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    poz.7 k.w chłopie wiek 67 lat do emerytury to polakom styropianowe zafundowały, a te darmowe lekarstwa to jakaś kompletna durnota !! kto tobie takich idiotyzmów naopowiadał ??!!!

    Odpowiedz
  • kripo(2013-12-23 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    PANOWIE MUNDUROWI BIERZCIE PRZYKŁAD Z ARGENTYŃSKICH KOLEGÓW !!!

    Odpowiedz
  • prawda(2013-12-23 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    zabrać dodatki służbowe ciężąrnym u mnie na 12 osób są 3 kobiety na stałym l4 i my na nie robimy na te niero,,, postępowania i skargi nie zaliczą bo nie pracują a 13 dostaną brawo za równouprawinienia!!!

    Odpowiedz
  • ngrmp(2013-12-23 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej żebyście wszyscy wyjechali na zmywak do Anglii bo do tego się tylko nadajecie

    Odpowiedz
  • Tom(2013-12-25 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    Będą chodzić na zwolnienia od psychiatry. A taka choroba na pewno jest związana ze służbą. Ktoś sobie strzela w kolano, ponieważ zwykłe zwolnienia liczą sobie 7 dni, a od psychiatry 28 dni, by nie być skierowanym na komisję lekarską.

    Odpowiedz
  • prawie emeryt(2013-12-23 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    "Obecnie mundurowi wykonujący pracę za osoby nieobecne muszą otrzymywać specjalną rekompensatę lub dni wolne. A to dodatkowo zwiększa koszty chorobowej absencji."
    Ciekawa informacja, tylko w jakiej służbie w Polsce są takie zasady (może od wysokości rangi stopnia np od płk bo służąc ponad 20 lat o takim czymś nawet nie słyszałem. Najbardziej rozbawia mnie rekompensata pewnie w postaci 2 pestek za jeden dzień nieobecności kolegi z powodu choroby do wystrzelenia w późniejszym terminie na strzelnicy.Skąd te informacje i kto takie bzdury wypisuje?

    Odpowiedz
  • Gadówa(2013-12-23 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Zapraszam wszystkich zazdrośników, chodźcie, dostańcie się do tej uprzywilejowanej Policji, też będziecie mieli, a nie skomleć tylko potrafią co niektórzy. Czemu nikt z Was nie walczy tak zażarcie o odebranie przywilejów politykom??? Heh??? Nie widzę chętnych, cooooo??? Boicie się???

    Odpowiedz
  • bogu(2013-12-23 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    To na pewno będą też mieli płatne nadgodziny i podwójnie płatne niedziele i wolne soboty ?

    Odpowiedz
  • Z ANGLII(2013-12-23 16:39) Zgłoś naruszenie 00