W 2014 roku chorobowe dla mundurowych obniżone o 20 procent

autor: Bożena Wiktorowska20.12.2013, 07:11; Aktualizacja: 20.12.2013, 08:31

W przyszłym roku żołnierze zawodowi oraz funkcjonariusze muszą się liczyć z 20-proc. obniżeniem wysokości uposażenia w czasie niezdolności do służby.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (141)

  • jaś(2013-12-20 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO

    Odpowiedz
  • ed(2013-12-20 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe czy to wprowadzą?zapowiadali już to szumnie wtamtym roku w lipcu!fakt że budrzet pusty ale lepiej znając ten pseudo rząd wolą kroić biedote a o mundurówkach tylko pisząć,konia zrzędem dajejak to wprowadzą,jak zabiorą to im w czym innym dodadzą!

    Odpowiedz
  • Atlas(2013-12-20 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie będzie przynajmniej sprawiedliwie. Panie Premierze na uwagę zasługuje jeszcze to ilu funkcjonariuszy i żołnierzy faktycznie wykonuje swoje obowiązki w "terenie", a ilu przy "biurku". Tutaj nie ma żadnego rozgraniczenia! Jedne pracuje w różnych porach dnia i nocy oraz warunkach atmosferycznych, a inny w pomieszczeniu służbowym ciepłym i przytulnym przy biurku 8 godzin. Prawa emerytalne pozostają takie same bez względu na obszar w jakich wykonują zadania służbowe.

    Odpowiedz
  • pies(2013-12-20 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe czy też zapłacą za prace w i nocki
    bo wtedy wezmę druga wypłatę jak wszytko według kodeksy pracy to wszystko

    Odpowiedz
  • kot(2013-12-20 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Do psa: jak tak bardzo chcesz mieć płacone za nocki i święta, to nie ma problemów. Trzeba będzie zmienić ustawę emerytalną i pozwolić policjantom dopracować do 67 roku życia. Za pracę w terenie, święta czy nocki niewątpliwie należy się jakaś gratyfikacja, ale to wywalczcie sobie już we własnym kręgu. Zmobilizujcie związki zawodowe, ale one z pewnością na to nie pójdą, bo związkowcy wolą podlizywać się oficerom zza biurek, niż mundurowym z ulicy...

    Odpowiedz
  • gliniarz(2013-12-20 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    co będzie sprawiedliwie? czy ty pracujesz na trzy zmiany w święta lub weekendy? Czy do ciebie dzwonią i ściągają cie do pracy bo taka jest potrzeba?
    Czy ciebie i Twoją rodzinę przestępcy zastraszają?
    Jeśli ma być sprawiedliwie to wg mnie niech pozostanie 100% ale czas chorobowego nie wlicza się w czas służby. Wówczas symulantom i nierobom przebywanie na zwolnieniu i tak nic nie da.

    Odpowiedz
  • k.w.(2013-12-20 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    do gliniarza: chłopie opamiętaj się!!! Nikt w Polsce nie pracuje na 3-y zmiany, nie jest ciągany do pracy w razie potrzeby..., a mimo to mają 80% chorobowego i na emeryturę mogą iść po ukończeniu 67 lat. Nie ośmieszaj się. Kto dopłaca do waszych lekarstw, które macie za darmo i do waszych przywilejów?

    Odpowiedz
  • mundurowy(2013-12-20 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Do k.w. Ośmieszyć to się w tej chwili sam ośmieszyłeś. Dopłaty do lekarstw nie ma już jakieś 15 lat. Poza tym najpierw zapytaj tych co pracują w wojsku, policji i straży czy nie ma ściągania nawet na wolnym i urlopie do służby. Jeżeli nie znasz realiów jednostek hierarchicznego podporządkowania to właśnie - nie pisz bzdur.

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-12-20 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do K.W. Jesteś kolejnym któremu dzwonili ale nie wie w którym kościele. Jak piszesz o przywilejach mundurówki to przynajmniej pisz prawdę, a nie jak w obecnej chwili stek bzdur. jakie lekarstwa za darmo? Może jeszcze dają nam bony żywieniowe i mieszkania służbowe? Zapomniałem dodać że do pracy dojeżdzamy samochodami służbowymi i mamy zwrot wszystkich wydatków związanych z przelotami na liniach zagranicznych. Zrób mi przyjemność i wypałuj się sam. Ja brudził się nie będę.

    Odpowiedz
  • EMERYT MUNDUROWY PO 32 LATACH(2013-12-20 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    do gliniarza to jest bardzo sprawiedliwe 80 procent ,bo gdy pracowałem w policji to musiałem zasuwać w święta ,a cwaniaki sobie zaplanowali zwolnienie lekarskie i pojechali na narty lub do rodzinki,a ja byłem za uczciwy,albo sciągali mnie z wolnego bo jakiś osiołek zapił i nie miał kto pełnić dyżuru ,lub ktoś pokłócił się z przełożonym to na złość szedł na zwolnienie i trzeba było szukać podmiany.taka jest prawda tych naprawdę chorych jest kilka procent,

    Odpowiedz
  • misiej(2013-12-20 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    uff, nareszcie.

    teraz kolej na inne grupy uprzywilejowane, skoro inni na prwyatnym zasuwają po 10godz na dobę to przynajmniej niech czuja ze inni się nie lenią

    Odpowiedz
  • POfob(2013-12-20 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Cieszcie się lemingi cieszcie, wam też zabiorą. Następni w kolejce nauczyciele!

    Odpowiedz
  • cywil(2013-12-20 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO nareszcie ktoś się wziął za tę bandę, zwolnionka od psychiatry i siedzimy w domku a 100% leci i jeszcze 15latek i emeryturka wyplacana z ostatniego uposażenia JAJA Na całego (i jeszcze się skubnie jak jest co jak na Balicach żołnierzyki wypompowały 300ton paliwka)

    Odpowiedz
  • ex-pies(2013-12-21 05:33) Zgłoś naruszenie 00

    i dobrze niech zapiernicza nierobom i cwaniakom te 100% L4, przez 23 lata musialem z takimi nierobami walczyc, bo ciagle mialem dzielony urlop i tylko raz przez dwie dekady dostalem urlop w jednym kawalku, bo jakis zasraniec musial sobie dom wybudowac albo narobil sobie bachorow i nie radzil sobie z nimi. Teraz jestem na emneryturze, ale dobrze rzad robi, ze Was ograniczy mozliwosc chorowania za 100%

    Odpowiedz
  • 39 letni emeryt(2013-12-21 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    NA SZCZĘŚCIE ODSZEDŁEM Z TEGO cyrku po 20 latach na EMKE...
    OSTATNI ROK CHOROWAŁEM...TERAZ MOŻE BYĆ nawet 60%...
    ...a co do niektórych z tego FORUM ==każdy mógł iść na L-4 a nie PŁAKAĆ TERAZ że ON musiał dymać jak INNI BYLI NA L-4 ...
    CYWILI MAM W DU... niech ROBIĄ DO 100...a nie zazdroszczą zawsze mogli przyjść do służby i PO 15 iść na emke...

    Odpowiedz
  • tata2(2013-12-21 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    do 16
    Cywilom to ty podziękuj bo to oni robią na twoją "zasłużoną" emkę!
    Szkoda że nie kumasz, że niektórzy po prostu mają honor, ambicję i nie będą symulować chorobę żeby leżeć w domu lub na działce a koledzy brali za nich służby!
    Gdyby mundurowi nie nadużywali zwolnień mieliby swój przywilej do dziś. Ale trzeba było korzystać z głową a z tym już gorzej.

    Odpowiedz
  • wert(2013-12-22 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre pieniadze za ciezka prace jak najbardziej. Zadnych przywilejow sspecjalnych bo to tylko patologie nakreca. Potem sie taki 40-letni mundurowy emeryt w twarz smieje swojemu rowiesnikwi, ktory na smieciowej umowie tyra zeby byla kasa na mundurowa emeryture.
    Dobre pieniadze za ciezka prace - tak
    Przywileje - nie!

    Odpowiedz
  • 39 letni emeryt(2013-12-22 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    do 16 ==DOBRZE CZYTAJ !!!...KAŻDY ---mógł PRZYJŚĆ I ZOBACZYĆ TEN MIÓD ...a potem odejść na EMERYTURĘ !!!-tyle w temacie...
    a EMKE SOBIE SAM wypracowałem !!! bo podatki tez płace !!!~!!!
    TERAZ mam to gdzieś CZY I CO im ZABIORĄ !!!

    Odpowiedz
  • hitaczi(2013-12-22 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepszym przykładem na demoralizację i bezużyteczność policji w tym kraju jest to, że z pierwsze co się kojarzy z policją to przywileje emerytalne i policjanci wyłudzający chorobowe. Kolejne skojarzenia są również negatywne.

    ps. Nie będzie szacunku dla policji dopóki będą takie przywileje. Pewnie, trzeba będzie płacić policjantom 2x razy tyle co dzisiaj, ale przywileje znikną.

    Odpowiedz
  • anty tusk(2013-12-22 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    nie jest to uczciwe - przy zwolnieniach biorą frajerzy kodeks pracy, ale jak pracuję 60 godzin i więcej w tygodniu to kur*^& nikt tego nie widzi. przypominam, że zgodnie z frajerskim kodeksem pracy (nie przestrzeganym w wojsku i policji) mamy 40 godziny tydzień pracy...

    Odpowiedz