W 2014 roku chorobowe dla mundurowych obniżone o 20 procent

autor: Bożena Wiktorowska20.12.2013, 07:11; Aktualizacja: 20.12.2013, 08:31

W przyszłym roku żołnierze zawodowi oraz funkcjonariusze muszą się liczyć z 20-proc. obniżeniem wysokości uposażenia w czasie niezdolności do służby.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (141)

  • aaapablo(2014-09-10 01:20) Zgłoś naruszenie 00

    Witam.
    Z tym przeznaczaniem 20% na nagrody, to zaczyna wychodzić niezła lipa.
    Otóż okazuje się, że masę pieniędzy niestety będą otrzymywać funkcjonariusze, którzy w żaden sposób nie będą zastępowali nieobecnych.
    Jest to fakt, który już ma miejsce.

    Odpowiedz
  • zawodowy(2014-04-15 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    jestem za 80%, ale jak ma być "sprawiedliwie" to chyba też pan minister za nadgodziny zapłaci... jako wojskowy mam średnio 350-400 godzin w miesiącu, czekam na propozycję

    Odpowiedz
  • mjrk3(2014-02-15 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zegnaj Tusku i Twój rzadzie. Na pewno żaden mundurowy i ich rodziny na Was nie zagłosują. Straciliście w ten sposób kilka milionów głosów. Naprawdę mądre posunięcie. Gratulacje.

    Odpowiedz
  • kusi(2014-02-15 01:14) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryt wojskowy 32 lata służby, popieram 80% za zwolnienia lekarskie dla służb mundurowych Panie Ministrze.

    Odpowiedz
  • wertyuiop(2014-02-04 19:10) Zgłoś naruszenie 00

    Politykom to dać średnią krajową ale nie tą co podają w tv tylko 1300 zł i do boju politycy rachunki zakupy dla dzieci coś kupcie a na koniec jak zostanie grosz nazbierajcie kamieni nad wisłą i ugotujcie niby rybną.

    Odpowiedz
  • mundurowy(2014-02-04 19:06) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie i panie nie sprawdzałem kto ale krótko myślę że mundurowi wszyscy wraz z rodzinami na wyborach podziękujemy rządowi za docenienie nas i postawimy na konia który za nami się trochę wstawi i tym samym zyska sporo wyborców.

    Odpowiedz
  • rozsądny(2014-02-02 22:28) Zgłoś naruszenie 00

    wystarczyłoby wprowadzić np. 30-40 dniowy okres chorobowy w roku który będzie płacony 100%, po tym okresie 80%...to odstraszyłoby potencjalnych chorobowych w cudzysłowiu...ale dla prawdziwych chorych na choroby związane z trudnymi warunkami atmosferycznymi okres właśnie tych kilku dni na wyzdrowienie bez zbędnej straty finansowej i tak niewielkich pieniędzy jakie otrzymują na wypłatę

    Odpowiedz
  • aj200(2014-01-28 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    a co z dyżurami prokuratorów? Dlaczego lekarz ma dodatkowe pieniądze za dyżur a prokurator, który po nocach jeździ bo jest trup nie? Gdzie ta równość, o której wszyscy krzyczą?

    Odpowiedz
  • mundurowy(2014-01-26 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    przegłosowali..ciekawe od kiedy wejdzie... bo jak sie domyslam Prezydent którego mamy nie ma nic do powiedzenia juz nie raz to pokazał...załosny.. Ministrem Obrony Narodowej był i nie ma swojego odmiennego zdania...PO...rządz

    Odpowiedz
  • Rolo(2014-01-25 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wrażenie, że ten rząd jest mistrzem w zabieraniu innym, co tylko można. Może by tak te nieroby zaczęły od siebie.

    Odpowiedz
  • markoni(2014-01-25 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    hitacz jak już piszesz o przywilejach w policji to wymień jeszcze większe tych nierobów w wojsku,policja to chociaż cos robi a wojsko bawi się w niechciane wojenki,a kolejarze za co biora deputat weglowy zniżki 90%na przejazdy koleja dodatkowe urlopy,górnicy w biurach,nauczyciele i co ty na to .

    Odpowiedz
  • Pawel(2014-01-24 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Jak by nie było policji to dopiero był by b...l.wszyscy mówią ze nie maja szacunku do policji ale jak krzywda sie dzieje to przebiegają z płaczem hm twardziele zabierzcie przywileje polityka wraz z ich bogata pensja moze potrzebna jest rewolucji atak jak na Ukrainie

    Odpowiedz
  • Paweł(2014-01-24 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro tak rząd stawia sytuacje to my mundurowi powinnismy zebrać sie wszyscy by nam płacili za prace w nocy ,w święta oraz za nadgodziny skoro chcą nas porównywać do pracownikow cywilnych i wtedy zobaczymy jak to naprawi dopiero budżet.pytam jak można dawać przywileje i pozniej je zabierać ,gdyby nie przywileje akto by wstąpił do tak znienawidzonej przez obywateli mundurówki ???i jak można wybiórczo mieszać kodeks pracy z ustawa służb mundurowych

    Odpowiedz
  • KPP(2014-01-23 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Tak czy tak, Panowie choćby zrobili te 80% to i tak cywil w Policji czy w Wojsku, Straży itp. nie będzie miał takiej samej pensji co mundurowy a robi tyle samo lub nawet więcej co robił na tym samym stanowisku mundurowy. Zarobki są takie że policjant dostawał o 1/3 wypłaty więcej a to oznacza że na rękę mam 1200 zł. i muszę pracować do 67 lat, choćby nie wiem co wam zrobili to i tak będzie ten zawód cieszył się zainteresowaniem.

    Odpowiedz
  • mundurowy SG(2014-01-15 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    i tak wprowadzą to co chcą. Nikt nic na to nie poradzi. Cieszmy się, że póki co to na pierwszego wpływa bez problemów kasa. A to, że ściągają nawet na urlopie do służby czy dniu wolnym to taka służba. Cywile nic na ten temat nie wiedzą więc myślą że mamy sielankę ale nie jest tak kolorowa jak by im się to wydawało
    Pozdrawiam harry

    Odpowiedz