statystyki

Jak oblicza się staż pracy pracownika samorządowego przy przyznawaniu nagrody jubileuszowej?

autor: Danuta Pawłowska06.12.2013, 08:29; Aktualizacja: 06.12.2013, 08:29

Od 20 lat pracuję w urzędzie miasta, wcześniej byłem zatrudniony w innym miejscu, a przez 5 lat prowadziłem działalność gospodarczą. Odmówiono mi nagrody jubileuszowej za 40 lat pracy. Według pracodawcy mój staż pracy wynosił tylko 35 lat, nie wzięto pod uwagę okresu prowadzenia działalności gospodarczej. Czy słusznie? – zastanawia się pan Jerzy.

Pracodawca ma rację, w tej sytuacji okresu samozatrudnienia nie wlicza się do stażu pracy. Świadczenia pracownicze dla osób zatrudnionych w urzędach samorządowych podlegają odrębnej ustawie – nagroda jubileuszowa przysługuje za lata zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, a prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest tożsame z zatrudnieniem. Uprawnienie do nagrody jubileuszowej nabywa się za okres związania umową o pracę, stosunkiem powołania, wyboru, mianowania lub też spółdzielczą umową o pracę.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane