Kolejne przywileje dla rolników: pomoc z urzędu pracy bez posiadania statusu bezrobotnego

autor: Karolina Topolska30.08.2013, 07:13; Aktualizacja: 30.08.2013, 09:12
"To kolejny sposób na uprzywilejowanie rolników względem pracodawców"

"To kolejny sposób na uprzywilejowanie rolników względem pracodawców"źródło: ShutterStock

Minister rolnictwa chce, by osoby prowadzące małe gospodarstwa rolne korzystały z części ofert urzędów pracy bez konieczności posiadania statusu bezrobotnego. Propozycję taką zgłosił w trakcie konsultacji projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zm.).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • Rolnicy bze pomocy(2013-08-30 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem rolnikiem ale nigdy nie otrzyamalem zadnej pomocy od rzadu,jedynie przez cale lata utrudnianie.Rzad lewacko-liberalnych lajdakow zawsze zwalczal polskich rolnikow,rodziny,tradycje,tak zwalczali komunisci i dzis zwalczaja PObarwieni.Rolnicy zamiast pilnowac produckcji zmszeni sa do walki z tym bandyckim rzadem o przetrwanie,o przezycie.
    Rolnicy nie potrzebuja pomocy,tylko niech ten rzad zlodziei i bandytow nie przeszkadza w zyciu

    Odpowiedz
  • Papcio(2013-08-30 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Chcą pomocy, niech płacą podatki, darmozjady.

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Do ,,Papcia ,, - ty gosciu chyba przy porodzie wypadles z rak poloznej
    i pier...es o posadzke porodowki!!!Ktory to rolnik bedzie korzystal
    z przywilejow i konczyl studia podyplomowe!!!Piszesz,ze rolnicy to darmo-
    zjady, to skad sie bierze mleko,chleb,maka,owoce i inne produkty
    ziemi i gospodarstwa w supermarketach i sklepach???Moze to ty w miescie
    to produkujesz,a moze to Hiszpan,Holender i Niemiec ???To polski rolnik
    w gumiakach lata po polach i wytrzasa sie na 40-sto letnich ciagnikach!
    Pomysl o tym nim zabierzesz sie za laptopa,by pisac takie jaja!!!

    Odpowiedz
  • ze wsi(2013-08-30 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    ze wsi, proponuję, kupcie 3,4,5 7 ha gospodarstwo rolne i zacznijcie żyć z dochodu, które to gospodarstwo wam przyniesie. zadziwia mnie zawsze tutaj ujadanie tych, którzy nie mają zielonego pojęcia o tym, jak na wsi żyje rolnik, tylko na okrągło wytykacie jakimi to przywilejami rolnik jest obdarzony i trzeba mu to jak najszybciej zabrać .Żałosne jest to nasze polactwo

    Odpowiedz
  • utrudzony(2013-08-30 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    to kolejne okradanie wzajemne sie ludzi.rolnik-ma fikcyjny kawalek ziemi i nic na nim nierobi albo robi zeby sie mówilo ze rolnik a jezdzi za granice do niemiec tam zarabia kokosy a tu jeszcze dostaje pomoc-gdzie ta ludzka uczciwosc i sprawiedliwosc-brzydze sie tym

    Odpowiedz
  • Ja(2013-08-30 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    7 ha to jakieś 140 000 zł, skąd przeciętny mieszczuch ma wytrzasnąć na samą ziemie 140 000? A gdzie tam później mieszkać? Skąd wziąć maszyny które mają już rolnicy itd? Rolnik to właściciel ziemski a nie ten, kto na roli pracuje. Tak jak właściciel fabryki nie jest robotnikiem, tak samo właściciel gospodarstwa rolnego nie jest pracownikiem rolnym. Równie dobrze można mówić, to załóż fabrykę. (Tylko skąd na to wziąć kasę???). Rolnik łatwo może stać się mieszczuchem. Jedzie do dużego miasta, szuka pracy, wynajmuje pokój czy mieszkanie i żyje jak mieszczuch. Żeby stać się rolnikiem, trzeba mieć kapitał. Trzeba mieć ziemię, pieniądze na obsadzenie pola, pieniądze na trzodę chlewną, pieniądze na maszyny rolnicze itd. Nie masz kasy, nie jesteś rolnikiem, co najwyzej możesz być bezrobotnym mieszkańcem wsi, ale rolniczych przywilejów mieć nie będziesz.

    Odpowiedz
  • wsiowa(2013-08-30 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    r0lnicy jezdza do niemiec a tu maja fikcyjne morgi a jeszcze pomoc za co

    Odpowiedz
  • farmer(2013-08-30 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    a gdzie jest Ewa-spec od rolnikow? pobudka,juz po poludniu!!!

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Hej ,,WSIOWA,, - to trzeba bylo sie uczyc, a nie poprzestac na 4 klasach
    parafialnej szkolki i w soboty latac do remizy na zabawy!!!

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do ,,Farmera,, - kolezanka EWA - JEWA, wziela urlop z banku i pojecha-
    la na wies do rodziny na zbiory jesiennych malin.Jak wroci ze wsi to
    przywiezie garsc nowych informacji o darmozjadach rolnikach.Badzmy cie-
    rpliwi EWA sie odezwie!!!

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Hej cenzura, co z moim nastepnym wpisem do FARMERA???Nie podoba
    sie Wam zwrot ,,EWKA-JEWKA,,???

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do CENZURY !!! - dzieki za puszczenie mojego wpisu z nr.10.
    Przygotowuje material historyczny pt. ,, Skad sie wzieli rolnicy na
    ziemiach polskich ? ,,Z wpisow ludzi wrogich rolnikom, to wydaje mi
    sie,ze przybyli z kosmosu albo po wybuchu w Czarnobylu!!!Stad ta nie-
    nawisc!!!

    Odpowiedz
  • anita(2013-08-30 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    jak państwo chce dopłacać to niech zabiorą rolnikom ziemie otworzą PGR ii niech zatrudnią ludzi do pracy. wtedy będzie sens dopłat i pomocy ludziom a nie tylko jednemu rolnikowi

    Odpowiedz
  • małorolny(2013-08-30 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do ANITY
    Już tacy byli co zabierali w latach 50 ubiegłego wieku'

    Odpowiedz
  • FMJ(2013-08-30 16:06) Zgłoś naruszenie 00

    aż mnie normalnie telepie!

    Odpowiedz
  • Milena(2013-08-30 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Wróciłam ze wsi i widziałam tą ;biedę" Wrócili Panowie,a parobki pracują za 5zł na godz.bez ubezpieczenia. A najlepiej by było ,aby pracowali za miskę ryżu.Kułak umie liczyć,ale tylko na swoją stronę.

    Odpowiedz
  • do tych co zazdroszcza rolnikom(2013-08-30 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pisze jakis leming,ze nie moze byc rolnikiem,ze tacy rolnicy bogaci,a mieszczuchy nie moga kupic ziemi,maszyn zwierzat itp.,a co lemingi myslicie (jezeli wogole potraficie myslec),ze majac godpodarstwo rolne to maja za darmo ? Prawdziwe gospodarstwa rolne to dorobek wielu pokolen od wiekow rodzin,ciezka od switu do nocy robota w goracu,zimnie,kurzu,w glodzie,a budynki ojcowie stawiali dla dzieci,czesto nie zdazyli przed smiercia nawet w nich zamieszkac.I co lemingi,wy chcielibyscie,ze by te rzodziny,ktore przez pokolenia bronily chleba,swojego dorobku wam teraz maja za darmo dac,zebyscie tak jak Tusk i jego bandyci pod nazwa "prywatyzacja" oddali za diableskie srebrniki i roztrwonili.Trzeba bylo harowac,a nie nalezec do PZPR,PO,SLD(PZPR),PSL(dziwkiPRL),czy zboczencow Palikotowni.

    Odpowiedz
  • piotr(2013-08-30 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    do 17 : cham jest chamem i chamem na zawsze pozostanie...

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-08-30 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do PIOTRA z poz.18 !!! - Otoz paniczu Piotrze siedzi panicz w Warszawie
    lub innym duzym miescie i na co dzien podaje reke na przywitanie potom-
    kom chamow ,ktorych pelno wokol !!!Oni to jako najzdolniejsi z chamow
    wyksztalcili sie w miescie, dzieki ciezkiej pracy chamow pozostajacych na wsi rodzinnej!!!W historii bywalo tak,ze dla odswiezenia zepsutej krwi
    jasnie pan dziedzic chedozyl z corkami chamow,niejednokrotnie zeniac
    sie z nimi.Niech jasnie pan poszpera w swoim rodowodzie,czy aby nie
    pochodzil nie daj Boze wlasnie z chamow!!!???

    Odpowiedz
  • Ja(2013-08-31 00:11) Zgłoś naruszenie 00

    do barana 17
    Lamusie, po pierwsze nie należe do żadnych, PZPR, PO, SLD, PLS, PiS(tajni współpracownicy) ani innych zboczeńców Palikotowców.
    Po drugie, nie jestem lemingiem
    Po trzecie nie mam zamiaru nic nikomu zabierać
    Po czwarte piszę tylko o tym, że żebranie przez rolników o przywileje jest poniżej ludzkiej godności. Nie są oni wcale klasą poszkodowaną, nie mają gorszych warunków niż inni (wbrew przeciwnie) i nie widzę żadnych podstaw do tego, żeby miało się im cokolwiek więcej należeć tylko dlatego, że maja ziemię. Nikt Ci nie broni siedzieć w swoich budynkach, na swoim polu i sadzić swoje buraki. Płać tylko tak jak ja składkę zdrowotną wysokości kilkuset złotych miesięcznie, płac składkę emerytalną wysokości kilkuset złotych miesięcznie, płać podatek dochodowy i korzystaj z tych usług tak samo jak ja. Człowiek który mieszka w mieście, zarabia minimalną krajową i musi wynajmować mieszkanie płaci wyższe podatki niż rolnik, który ma gospodarstwo warte grubą kasę i który niezłe pieniądze zarabia na swoim przedsiębiorstwie. Nie widzę powodu, żeby szewc którego zakład jest wart moze 20 000 zł miał płacić wielokrotnie wyższe podatki, niz rolnik, który ma wielokrotnie więcej warte gospodarstwo.
    Jesteś rolnikiem i sprzedajesz swoje płody rolne = jesteś przedsiębiorcą. Płacisz ZUS tak samo jak inni. Płacisz podatek dochodowy. Płacisz VAT. Prowadzisz księgowość. Nie ma powodu, żebrać o kolejne przywileje.

    Odpowiedz