Tak teraz wygląda deregulacja: Kosiniak-Kamysz zamyka dostęp do zawodów otwartych przez Gowina

autor: Karolina Topolska26.08.2013, 07:04; Aktualizacja: 26.08.2013, 08:06
Jarosław Gowin

Gowin otworzył, Kosiniak-Kamysz ogranicza dostep do niektórych profesjiźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Rząd strzelił sobie w kolano. Ministerstwo Sprawiedliwości zderegulowało profesje z urzędów pracy, a teraz resort pracy tylnymi drzwiami przywraca niektóre rygory.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • aabc(2013-08-26 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy znowu wojnę Polsko-Polską? Czy są to nowe oddziały partyzanckie na terenie RP?

    Odpowiedz
  • Okis(2013-08-26 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz to już może pomóc tylko Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke. Nie można tych przypadłości państwa leczyć rumiankiem Na szczęście KNP rośnie w siłę. Warto zobaczyć piknik Kongresu Nowej Prawicy ponad tydzień temu na Pomorzu. Obecni byli i wypowiadali się m.in. Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak, Marek Migalski, wschodzące gwiazdy Kongresu Nowej Prawicy np. Konrad Berkowicz. Wszystkie filmiki są w sieci.

    Odpowiedz
  • josef bak(2013-08-27 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden zakuty łeb nigdy nie zrozumie normalnosci rozwinietych państw,gdzi jest minimalna ilośc regulowanych zawodów i ogólny dobrobyt obywateli. Rządy tych krajów też nie mają po 91 osób i resortów z 9 wice ministrami hi hi hi.

    Odpowiedz
  • "znak"(2013-08-27 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    DNO !!!
    To kto wami rządzi polaczkowie ?

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-08-26 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    U nas panuje powszechny nepotyzm i przerost administracji. Zamiast jednego mądrego, siedzi 3 miernych, ale wiernych królikowi. System już wydał owoce, w postaci lekarzy, którzy ludzi nie potrafią leczyć, bo ukończyli studia za łapówki.

    Odpowiedz
  • DD(2013-08-26 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    TO KPINA !!! nie głosujcie przy najbliższych wyborach na tych DARMOZJADÓW.

    Odpowiedz
  • LECH(2013-08-26 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    czemu tyle idiotow na stanowiskach jest!!ODPOWIEDZ KUMOTERSTWO I KOLESIOSTWO TUSKA DOPROWADZILO DO TAKIEGO STANU!!ZA 5 LAT BEDZIEMY MOWILI O TUSKU JAK O JARUZELSKIM ZE STRACIL SZANSE!1

    Odpowiedz
  • RELAX(2013-08-26 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    A ja sobie spoko ogladam wydarzenia na VOD ,GAZETAPOLSKA , PL ,a sa tam ciekawe zapisy filmowe,ktorych nigdy wam nie pokaza media masowego razenia PO mozgach.
    Relax i watch

    Odpowiedz
  • rewizor(2013-08-26 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    do RK-co ma piernik...to że u nas patologia i korupcja są powszechne,nie znaczy że kryterium oceny kompetencji się zmieniają-tak funkcjonuje cały świat,poza Polską oczywiście, z powodów przez Ciebie wymienionych.Każdy szef ocenia po kwalifikacjach a nie tytułach

    Odpowiedz
  • ciemniak(2013-08-26 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    czemu społeczeństwo wybiera do sejmu typowych bmw z wykształceniem filozof, historyk czy inny id...a. Przecież ci ludzie naprawdę niczego nie potrafią prócz zakupów sukienek dla żona z kasy państwowej, uwielbiają drogie zegarki, niszczą wszystko co mądrzy ludzie zorganizowali. Skąd się biorą takie tępaki na urzędach. Ja nie wiem.

    Odpowiedz
  • rewizor(2013-08-26 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    . Przepisy będące gwarantem kompetencji ???Jedynym gwarantem jest Kierownik placówki który po próbnym okresie widzi z kim ma do czynienia.Żaden tytuł,kurs,stopień tego nie zmieni bo idiotą można być z każdym tytułem co pokazuje życie

    Odpowiedz
  • tomek002(2013-08-26 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy kto umie przybić prosto pieczątkę i poinformować że oferty pracy znajdują się na stronie internetowej, nadaje się na urzędnika.

    Odpowiedz
  • s(2013-08-26 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Widać notariusze też są na tym forum:)

    Odpowiedz
  • Realista(2013-08-26 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Przynajmniej dobrze, że jaśnie królewiczom notariuszom udało się utrzeć nosa i pokazać im, gdzie ich miejsce w szeregu. To co oni wyprawiają, to aż szkoda słów...

    Odpowiedz
  • Jożin z Bażin(2013-08-26 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki minister taka reforma. Dość gowiniane to wszystko...

    Odpowiedz
  • !!(2013-08-26 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    moze zajmijcie się zielone złodzieje uprawnieniami do stanowisk kierowniczych we wszelkich administracja poobstawianych przez kolesi!! może tu by coś poregulować, a nie zwykłym pracownikom rzucacie kłody pod nogi - często młodym ludziom!
    ścierwa!

    Odpowiedz
  • tak właśnie w Polsce sie ziondzi!!!(2013-08-26 16:43) Zgłoś naruszenie 00

    mondrale21w.

    Odpowiedz
  • czyżby na zielonej wyspie chłopi zaczęli rządzić??(2013-08-26 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    P.kamysz pilnujesz pan deregulacji,a dlaczego Pan nie wnika w sprawy swojego urzędu który nie zwraca uwagi na łamanie praw Konstytucji w sprawie okradania ludzi ze spełnionymi warunkami do wcześniejszych emerytur art.46 w zw. z art.29 lub 32/zdyskryminowano w tej ustawie mężczyzn1949-1953r.gdyż ustawa jest zrobiona tylko dla kobiet/mężczyżni fizycznie nie mogą spełnić jednego z warunków czyli wieku 60 lat do 2008 r.co za specjalista to wymyślił.Co na tą niedogodność równości powie Komisja Europejska--za bubel ustawy powinny być nakładane wysokie kary.wtedy może każdy zajmował by się rzetelnie wobec obywatela.Druga sprawa to w Pana ministerstwie poróżniono grupy społeczne w przyznawaniu emerytur.Policji w trakcie służby przywileju nie ruszono,rolnikom o 5 lat przedłużono ze względu na koalicję,ząś pozostałych zdyskryminowano!!!

    Odpowiedz
  • RK(2013-08-26 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    do rewizora : akurat !!! ble ..ble ble... zwłaszcza jak rzekomy gwarant- kierownik placówki ( co w polskiej rzeczywistości jest NORMĄ ) jest z nadania miejscowego układu towarzysko-biznesowo-politycznego ...taki na pewno zweryfikuje umiejętności . Skutki radosnej twórczości urzędniczej widać wszędzie dookoła... zresztą co tu komentować jak ministrem zostaje nie ujmując nikomu np. ślusarz a jego doradcami 20 - latkowie bez matury !!! Tylko czekam na deregulację zawodu chirurga,dentysty itd...oby taki deregulant trafił w jego ręce!!

    Odpowiedz
  • syki(2013-09-08 17:15) Zgłoś naruszenie 00

    Powoli kończy się era czerwonych,gdzie dzieci zajmowały rodziców i kolesiów miejsca w urzędach

    Odpowiedz