Kodeks pracy według PO: Zmiana definicji doby pracowniczej i wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy

12.12.2012, 15:57; Aktualizacja: 12.12.2012, 16:05

Zmiana definicji doby pracowniczej i wydłużenie okresu rozliczeniowego czasu pracy - to niektóre propozycje PO mające służyć zwiększeniu elastyczności rynku pracy i obniżeniu kosztów pracy. Platforma przekonuje, że to właśnie elastyczność może być lekiem na rosnące bezrobocie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Pracodawca(2012-12-12 22:44) Zgłoś naruszenie 00

  Ministerstwo Pracy odpowiadajace za zmiany kodeksu pracy jest w rekach kolaicjanta. Obawiam sie, ze sluszne pomysly PO utknal w przepychankach koalicyjnych. .

  Odpowiedz
 • MoJe(2012-12-13 10:41) Zgłoś naruszenie 00

  Za przepracowaną "wolną" sobotę w 2013 roku, za którą nie dostanę innego dnia wolnego, pracodawca wypłaci mi dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych dopiero w 2015 roku? To żart!?

  Odpowiedz
 • basia(2012-12-14 03:42) Zgłoś naruszenie 00

  Ja już sama os woim czasie pracy chcę decydować dlatego zdecydowałam się na kredyt w getinei i założenie czegoś własnego. Wiadomo, łatwo nie bedzie ale mam nadzieję że szybko uda mi się wszystko poskładać

  Odpowiedz
 • wapniak 59(2012-12-15 20:49) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem pod wrażeniem wypowiedzi Pana Ministra Szenfelda. Życzę Panu powodzenia w Pańskiej misji robienia obywatelom wody z mózgu,obywatelom dzikiego kraju(cytat byłego ministra sportu).Ja o kryzysie słyszę od 3 lat. Zarobki stoją w miejscu ale nie moim pracodawcom.Pracownika ciśnie się jak cytrynę nie dając nic w zamian.Ja nie mam odpisu od podatku że dojeżdżam do pracy,remontuję mieszkanie, wydaje pieniądze na lekarza tak jak każdy pracobiorca.Wasny biusnes tu i teraz(HA HA)Pracodawca może sobie odpisać a ja nie.Ja mam takie same koszty.O co chodzi?Ja proponuję by okres rozliczeniowy był 48 miesiące a godziny pracy na telefon.Pasuje?Ludzie co to za kapitalizm.To jakiś Matrix.Skąd się biorą tacy politycy.Pozdrawiam Pana Rostowskiego. Pamiętajcie ofermy pracujące. Inwestujcie w swoja emeryturęj w nieruchomości a najlepiej w Londynie, bo jak tego nie robicie to jesteście nieudacznikami i tylko potraficie narzekać(cyt z szanownego ministra).Pozdrawiam szanowną młodzież. Weźcie sprawy we własne ręce tak jak z ACTA.Jak miałem 20 lat chciałem zmieniać świat ale nie dla tego że nie mogę za darmo ściągać pliki z internetu.Chciałem żyć jak wszyscy mieszkańcy Europy.Ja nie godzę się by być niewolnikiem w moimi kraju.Być może to nie jest mój kraj, a rządzi tu nim paru ludzi ,którzy kręcą są na tym dobre lody.A ogólnie to dziwię się że się, że jak młody po trzech fakultetach ze znajomością czterech języków nie ma pracy to nikt nie wychodzi na ulicę.Tu nie trzeba zasłaniać twarzy maską.Fakt nie macie lidera ale myślę że taki już się urodził.Reszta,to bzdety co napiszecie czy wam się podoba czy nie na ten temat. Do pracy albo wyjazd na zachód.
  Pozdrawiam wszystkich stary wapniak.

  Odpowiedz
 • mały(2013-01-24 12:18) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd robi z pracowników niewolników.Jeżeli pracownik w ciągu roku zrobi 200 nadgodzin a po roku będzie mniej pracy to pracodawca będzie oddawał nadgodziny i wysyłał pracowników na wolne.Za każdą nadgodzine należy zapłocić.Wtedy Pańctwo stroci na podadku i ZUS.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane