Wynagrodzenia w przedsiębiorstwach wzrosły w marcu br. o 3,8% r/r, czyli o 0,5 pkt proc. mniej niż w lutym, a zatrudnienie wzrosło o 0,6%, tj. o 0,1 pkt proc. więcej niż miesiąc wcześniej, uważają analitycy.

Dwunastu ekonomistów uwzględnionych w ankiecie agencji ISB przewiduje, że wynagrodzenia w firmach wzrosły w marcu średnio o 3,8% r/r. Rozbieżności w prognozach były dość znaczne, a oczekiwania wahają się od 2,1% do 5,1% przy średniej na poziomie 3,83%. Ta sama grupa analityków, ankietowanych przez ISB, uważa, że w marcu nastąpiła stabilizacja w przypadku zatrudnienia, ale tym razem nastąpiła lekka poprawa - do 0,6%%.

Ich prognozy mieszczą się w przedziale 0,4-0,6% przy średniej na poziomie 0,55%. Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu w przedsiębiorstwach za marcu w środę, 18 kwietnia, o godz. 14:00. (ISB) lk/tom