Ruszają zwolnienia w administracji. Pracę straci nawet co piąty urzędnik

autor: Artur Radwan27.08.2020, 07:51; Aktualizacja: 27.08.2020, 07:55
Zwolnienia obejmą wszystkie jednostki podległe i nadzorowane – zarówno te centralne, jak i te z terenu – mówi DGP osoba, która zapoznała się z projektem uchwały

Zwolnienia obejmą wszystkie jednostki podległe i nadzorowane – zarówno te centralne, jak i te z terenu – mówi DGP osoba, która zapoznała się z projektem uchwałyźródło: ShutterStock

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, został zobowiązany przez Radę Ministrów do uzgodnienia z poszczególnymi ministerstwami skali redukcji w zarządzanych przez nich resortach oraz podległych im jednostkach.

Taka decyzja została wczoraj przyjęta przez rząd w uchwale dotyczącej wypracowania rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom gospodarczym wywołanym przez COVID-19. Z informacji DGP wynika, że skala zwolnień w zależności od urzędu może wynieść od 10 do 20 proc.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (72)

  • OMEN(2020-09-07 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Sprawozdawca podwyżek PAN J. ZIELIŃSKI - biedny człek.

    Odpowiedz
  • jiki(2020-09-05 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    administracja rozrosła sie przez sztuznie tworzone stanowiska dla swoich zanjomych, rodzin it. teraz do reszty pozwalniaja innych aby do końca poobsadzać swoimi. A jakie odwyzki sibie dzadza i nagrody.

    Odpowiedz
  • j.(2020-09-01 19:43) Zgłoś naruszenie 10

    W pierwsze kolejności należy zwolnić emerytów, którzy przyspawali się do stołków i nie chcą odejść! Drodzy Emeryci: Do sanatorium, na Uniwersytet III wieku, na wczasy, na pielgrzymkę, na fotel bujany, bawić wnuki, nadrabiać lektury, na ryby, na grzyby i... robić mnóstwo innych fajnych rzeczy, na które wcześniej nie było czasu, a nie chodzić do pracy! Trzeba było wcześniej zadbać o to, żeby sobie wypracować dobrą emeryturę. Niech pracują młodsi! Ja już się nie mogę doczekać i jak mi stuknie 65, to... ani dnia dłużej!

    Odpowiedz
  • benk(2020-09-01 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    To klasyczna lustracja w administracji, kto nie podpisze aktu lizusostwa wobec Prawa i Sprawiedliwości na bruk ! kto pracował w administracji za PRL - na bruk ! Zwolnione miejsca czekają na sympatyków i zwolenników Jarosława Kaczyńskiego !

    Odpowiedz
  • Urzędnik KAS od 20 lat (2020-08-29 22:27) Zgłoś naruszenie 40

    A mnie wszystko jedno. Jestem bardzo zmęczony nagonką na pracowników urzędów, zamrożeniem płac przez lat 10, blokowaniem awansów - były dla tych z SB, których w końcu zwolniono, poniżaniem itp. Pójdę do pracy byle gdzie i odpocznę psychicznie.

    Odpowiedz
  • Urzędnik KAS od 20 lat (2020-08-29 22:25) Zgłoś naruszenie 20

    A mnie wszystko jedno ....... jestem bardzo zmęczony nagonką na pracowników urzędów, zamrożeniem płac przez lat 10, blokowaniem awansów - były dla tych z SB, których w końcu zwolniono, poniżaniem itp. Pójdę do pracy byle gdzie i odpocznę psychicznie.

    Odpowiedz
  • kto wam przyjdzie pracować?(2020-08-29 15:12) Zgłoś naruszenie 90

    Państwo jest pnie sie do roli najgorszych pracodawców. Niepewny, źle płacący, poniżający pracowników...

    Odpowiedz
  • Zlikwidować Urzędy !!!!!(2020-08-29 14:44) Zgłoś naruszenie 111

    To Komunistyczny przeżytek i przejaw zacofania !!!! Wszystko można przenieść do sieci i obsłużyć dobrym programem. Ustawy przecież określają tryby i procedury które można wprost przenieść na program.

    Odpowiedz
  • Urzędas(2020-08-28 18:31) Zgłoś naruszenie 10

    Wystarczy obniżyć wszystkim emerytom a jest ich mnóstwo wymiar czasu pracy do 3/5 i po sprawie. A jak się nie podoba to wnuki bawić.

    Odpowiedz
  • P(2020-08-28 16:45) Zgłoś naruszenie 30

    Najlepszymi urzędnikami są ci po zaocznych studiach typu zarządzanie. Itp. Jak taki dostanie się na urząd to bez kija do niego nie podchodz. Studenci tych studiów mają opinię, że jak ktoś nie zaliczył to oznaczało, że nie zapłacił za semestr.

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-08-28 12:35) Zgłoś naruszenie 271

    naprawdę życzycie ludziom utraty pracy???? naprawdę? jest tyle możliwości oszczędności w tym tragicznie zarządzanym kraju, że nawet na podwyżkę by wystarczyło dla wszystkich, a nie na zwolnienia, ten kraj jest zarządzany TRAGICZNIE !!!

    Odpowiedz
  • Na 13 i 14 Emerytom jest Kasa(2020-08-28 09:36) Zgłoś naruszenie 240

    A urzędniczej biedocie żal te nędzne wdowie grosze płacić????

    Odpowiedz
  • likwidator(2020-08-28 08:43) Zgłoś naruszenie 343

    Zwolnienia proponuję rozpocząć od likwidacji departamentu służby cywilnej - za ich "pracę".

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wprowadzić eutanazję(2020-08-28 06:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co 2 obywatel do eutanazji i spokój i dobrobyt.Mam wrażenie że stanowimy tylko Koszt dla Państwa. I jesteśmy potrzebni do wyborów i podatków.

    Odpowiedz
  • Zenek (2020-08-28 06:29) Zgłoś naruszenie 181

    A u Dworczyka zatarcie skazania nastąpiło?

    Odpowiedz
  • Minus 270 mld zl (2020-08-28 03:21) Zgłoś naruszenie 170

    Deficyt finansow publicznych - 270 mld zl w tym roku /12% PKB z kwoty 2250 mld zl/. ---- Byly plusy, teraz sa minusy i to potezne.

    Odpowiedz
  • Batman (2020-08-27 23:27) Zgłoś naruszenie 443

    Sukces budżetowy PIS okazał się katastrofą. Polska zaczyna się walić.

    Odpowiedz
  • Nina(2020-08-27 22:48) Zgłoś naruszenie 106

    Zcentalizowac PUP w każdym mieście, urzad pracy a w nim księgowość, kadry itd to masakra w prywatnej firmie księgowa ogarnia płace kadry i jeszcze inne sprawy.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-08-27 18:08) Zgłoś naruszenie 1614

    adwan - czołowy propagandysta DGP grzmoci kijem w klatkę, a małpeczki w środku szaleją. Ludzie, zanim poddacie się wpływowi jakiegokolwiek medium, w tym przypadku radwana w DGP, ruszcie głową i ustalcie czyje reprezentuje interesy i czy aby przypadkiem nie jesteście manipulowani

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz