Tarcza 4.0: Niższe odprawy, przymusowe urlopy

autor: Łukasz Guza21.05.2020, 08:00; Aktualizacja: 21.05.2020, 08:22
W czasie pandemii firmy mogą też zaoszczędzić na zakazie konkurencji.

W czasie pandemii firmy mogą też zaoszczędzić na zakazie konkurencji.źródło: ShutterStock

Z mocy prawa pracodawca będzie mógł wysłać zatrudnionych na zaległe urlopy. Maksymalna odprawa zostanie ograniczona do 10-krotności minimalnej pensji (26 tys. zł w tym roku). Takie rozwiązania, które mają obowiązywać w okresie stanu epidemii, przewiduje projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarcza antykryzysowa 4.0). Wczoraj przyjął go rząd.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Krysia(2020-05-25 17:32) Zgłoś naruszenie 72

    Dlaczego pomomo cięzkiej pracy 40 lat mają mi ograniczyć odprawę do 3 krotności. Całe życie na to uczciwie pracowałam

    Odpowiedz
  • Marzen(2020-05-24 15:30) Zgłoś naruszenie 120

    Dali tarczę dużym przedsiębiorcom a oni kasę biorą od państwa a nas niszczą, obniżyli etat na 4/5, dodatkowo obniżyli zasadniczą,zabrali świadczenia takie jak bony i tak straszą zwolnieniem zaraz po zakończeniu tarczy. Pytam się jaką my pracownicy mamy ochronę w tym kryzysie? Żadnej,traktują nas jak śmieci,a rachunki i kredyty nikt za nas nie zapłaci a zabierają nam wszystko nie stać nas na życie ake firmy potężne mają podwójnie od państwa i od nas.

    Odpowiedz
  • Marzen(2020-05-24 15:25) Zgłoś naruszenie 01

    Ile wyniesie odprawa po 22 latach pracy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gdzie Jest Gotówka?(2020-05-22 13:27) Zgłoś naruszenie 121

    Przed Covid19 .....wszyscy puchli od Kasy.... Teraz jakoby Nikt jej nie ma... ********** ???!!!

    Odpowiedz
  • Covid się nie sprawdził w Depopulacji globalnej(2020-05-22 13:24) Zgłoś naruszenie 183

    Strata pracy - strata dochodu - brak spłat kredytu mieszkaniowego .... Droga na sznur. Może o to chodzi by pozbyć się nadmiaru społeczeństwa

    Odpowiedz
  • Gość(2020-05-22 09:59) Zgłoś naruszenie 370

    Jakim prawem zmniejsza się pracownikom odprawy.!!! Ludzie pracowali na nie od 40 lat. To jest skandal.!!! Tak samo było z OFE. Najpierw zachęta ze strony rządu, a potem forsa przeniesiona do ZUS. Jak ufać naszym rządom?!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bpnnz(2020-05-21 23:48) Zgłoś naruszenie 137

    Zamach na Prawa Pracownicze, Każdy wie że urlop przysługuje i jest wypłacany za okres pracy więc za każdy miesiąc w budżecie firmy rozliczyć i założyć trzeba udzielnie i wypłacenie okresu należnego również innych składowych na wypłatę Mentalność zaciskania pasa na nic , największą wartość Polskiego Narodu - MŁODZIEŻ - sposobami post peerlowskimi nie zatrzymacie bo nawet dobrych wzorców z za naszego kraju na swój grunt przenieść nie potraficie, z powodu lenistwa, głupoty , wywierania wszelakimi sposobami presji.

    Odpowiedz
  • teremika(2020-05-21 23:05) Zgłoś naruszenie 315

    Ja nie wiem czemu niektórzy ludzie mają problem z otrzymaniem tych pieniędzy? Mój szef wszystko odesłał i bezproblemowo otrzymał pomoc. Dzwonił co prawda na infolinię PFR: 0 800 800 120 Ale przynajmniej był pewien ze wszystko wypisał prawidłowo. Po to jest infolinia czy strona żeby z tego korzystać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aga (2020-05-21 21:14) Zgłoś naruszenie 412

    Jak zwykle w najemników pracujących uderzy ta cała tarczt 4.0 nikt w tej Polsce nie dba o zwykłych łudzi pracy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kasjer(2020-05-21 14:55) Zgłoś naruszenie 382

    no to teraz banksterzy zacieraja raczki, bo mimo kryzysku banki znow beda mialy wyzsze zyski, wystarczy zwolnic troche ludzi i nie placic odpraw.....i kasa bedzie sie zgadzac

    Odpowiedz
  • kaja8(2020-05-21 12:51) Zgłoś naruszenie 1432

    Już obecna tarcza wiele pomaga, widziałam, że wiele firm chwali PFR na forach, jak ktoś czegoś nie wie to wchodzi an stronę funduszu lub po prostu kontaktuje się z infolinią. W tym przypadku zapewne będzie tak samo.

    Odpowiedz
  • Polak(2020-05-21 12:45) Zgłoś naruszenie 488

    to się powinno nazywać trumna 4.0

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz