statystyki

ABW osłoniła tarczę antykryzysową. Hakerom nie udało się wyłudzić pieniędzy z PFR

autor: Bartek Godusławski21.05.2020, 09:40; Aktualizacja: 21.05.2020, 09:51
urządzenia mobilne, bezpieczeństwo

Formalnie osłonę tarczy PFR w tych przypadkach zapewnił CSIRT GOV, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego podlegający szefowi ABW.źródło: ShutterStock

Przez fałszywe strony internetowe oszuści próbowali wyłudzić pomoc z PFR. Służbom udało się powstrzymać dwa ataki phishingowe.

Antykryzysowa pomoc dla pracodawców i pracowników powoduje, że uaktywniają się także przestępcy. Wsparcie jest udzielane na masową skalę i często w szybkim tempie, co powoduje, że ryzyko udanego wyłudzenia rośnie. Akceptacja wniosków o subwencje z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju ruszyła trzy tygodnie temu. Razem z nią do działania przeszli oszuści.

– Do tej pory miały miejsce dwie próby phishingowe, których celem było wyłudzenie pieniędzy z PFR. Obie udało się Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego udaremnić i doprowadzić do zamknięcia stron internetowych, które podszywały się pod pomoc – mówi nasz informator znający sprawę.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane