statystyki

Koronawirus a równość płci. Kto mocniej odczuje recesję i dlaczego?

autor: Oliwia Komada03.04.2020, 17:00; Aktualizacja: 03.04.2020, 18:48
Płeć - kobieta i mężczyzna

Odpowiedź daje badanie Matthiasa Doepkego z Northwestern University – zaraza mocniej uderza w branże, które są zdominowane przez kobiety, zaś zamknięcie szkół i przedszkoli sprawia, że opieka nad dziećmi oraz przymus domowej edukacji stały się dla mam de facto kolejnym, bezpłatnym, etatem.źródło: ShutterStock

Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że koronawirus odciśnie piętno na światowej gospodarce. Ale nie wszyscy zostaną doświadczeni tak samo. Typową recesję mocniej odczuwają mężczyźni, tym razem wszystko wskazuje na to, że większą część kosztów poniosą kobiety. Dlaczego?

Odpowiedź daje badanie Matthiasa Doepkego z Northwestern University – zaraza mocniej uderza w branże, które są zdominowane przez kobiety, zaś zamknięcie szkół i przedszkoli sprawia, że opieka nad dziećmi oraz przymus domowej edukacji stały się dla mam de facto kolejnym, bezpłatnym, etatem.


Pozostało jeszcze 92% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jeoeh(2020-04-04 06:46) Zgłoś naruszenie 00

    No i w takiej sytuacji pokazuje się prawdziwe oblicze ojców, jakże chętnie płaczącycych w mediach o swoim pędzie do wychowywania dziecka. Już wiecie czemu zwykle to kobieta "dostaje" dziecko po rozwodzie?

    Odpowiedz
  • siema(2020-04-03 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież kobjety nie muszą wybierać pracy w szkole, ani przedszkolu. Nie muszą też mieć dzieci, ani się nimi zajmować. Mogą mieć choćby psa i pracę w korporacji. Nie rozumiem tego przedstawiania kobiet jako ludzi gorszej kategorii. To jest bardzo niefajne w stosunku do kobiet. Też wszelkie parytety, gdzie na jakieś stanowisko musi być ileś kobiet są poniżające dla nich. Kobiety są inteligentne i nie potrzebują takich rzeczy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane