statystyki

Kierownictwo Biedronki blokuje referendum w sprawie strajku

autor: Patrycja Otto16.01.2019, 10:40; Aktualizacja: 16.01.2019, 10:56
2850 sklepów działa w Polsce pod logo Biedronka

2850 sklepów działa w Polsce pod logo Biedronkaźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Sylweriusz Dmochowski

Zakaz głosowania w sklepach i niedostarczenie przez zarząd listy uprawnionych do niego pracowników uniemożliwiły zbieranie głosów.

„Przeprowadzenie referendum na terenie sklepów, centrów dystrybucyjnych i biura głównego jest zabronione. Dozwoloną formą jest jego organizacja poza terenem firmy wśród pracowników wychodzących z pracy” – czytamy w piśmie skierowanym do dyrektorów zarządzających sklepami w regionach, do którego dotarł DGP. Informacja o zakazie przeprowadzania referendum, umieszczania ogłoszeń i dystrybucji materiałów na jego temat dotarła też do kierowników placówek. Wynika z niej, że wszelkie działania sprzeczne z wytycznymi grożą konsekwencjami prawnymi i dyscyplinarnymi, w tym też wysokimi karami finansowymi. Zdaniem Piotra Adamczaka, przewodniczącego Solidarności w Biedronce, takie działanie to utrudnianie prowadzenia działalności przez związek.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, powołuje się jednak na regulamin bezpieczeństwa i porządku obowiązujący w firmie. – Zgodnie z nim placówki są obiektami handlowymi przeznaczonymi do sprzedaży detalicznej towarów i nie mogą być wykorzystywane do innych celów, w tym do prowadzenia jakichkolwiek akcji propagandowych – wyjaśnia Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane