statystyki

W maju nie będzie strajku w Biedronce. Może się odbyć dopiero jesienią

autor: Patrycja Otto27.03.2019, 07:41; Aktualizacja: 27.03.2019, 08:07
Zgodnie z prawem referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 50 proc. pracowników. A do strajku dojdzie, jeśli poprze go więcej niż połowa uczestników głosowania.

Zgodnie z prawem referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 50 proc. pracowników. A do strajku dojdzie, jeśli poprze go więcej niż połowa uczestników głosowania.źródło: ShutterStock

Związkowcy z NSZZ „Solidarność” twierdzą, że protest trzeba przesunąć przynajmniej na listopad. Powód: trudności z przeprowadzeniem referendum wśród załogi.

– Kłody pod nogi rzuca nam pracodawca, który po pierwsze nie przekazał nam list pracowników uprawnionych do głosowania, po drugie zakazał zbierania głosów na terenie sklepów. Mamy też sygnały, że kierownicy sklepów nie informują zatrudnionych o miejscu referendum, które musimy przeprowadzać w placówkach rejonowych NSZZ „Solidarność” i przed marketami. Słyszymy też, że pracownikom zakazuje się brania w nim udziału pod groźbą wyciągania w stosunku do nich konsekwencji – wyjaśnia Piotr Adamczak, przewodniczący zakładowej Solidarności w Biedronce. W związku z tym komisja zakładowa związku podjęła decyzję o wydłużeniu referendum, które miało potrwać od 15 stycznia do 30 kwietnia. – Zdecydowaliśmy, że skończy się pięć miesięcy później, czyli 30 września. Mamy nadzieję, że w tym czasie dotrzemy do wszystkich sklepów i zatrudnionych tam osób – dodaje Adamczak, mówiąc, że strajk jest w związku z tym niewykluczony w połowie listopada.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • o(2019-03-27 09:25) Zgłoś naruszenie 40

  a nauczyciele tak im zazdroszczą

  Odpowiedz
 • sfasfasf(2019-03-27 11:11) Zgłoś naruszenie 21

  BRAWO! STRAJK GENERALNY TO JEST TO CZEGO POTRZEBUJEMY!

  Odpowiedz
 • ale(2019-03-27 12:03) Zgłoś naruszenie 21

  Pracownicy Biedronki nie dajcie się nabierać działaczom. Przed wami los stoczniowców - działacze Solidarności z urzędnikami p. Boga opływają w dostatki - a dla pracowników został się ino bruk. Nikogo nie obchodzi człowiek oszukany. Dojna zmiana rozdaje pieniądze ubogich podatnikom bogatym - brak górnego progu dla 500+, 13 em.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane