Będą ułatwienia przy rekrutacji urzędników

autor: Paulina Szewioła11.09.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.09.2018, 09:03
W ramach współpracy agencji z urzędami pracy problemem okazał się też wymóg składania przez ARMiR deklaracji zatrudnienia stażystów po zakończeniu praktyk.

W ramach współpracy agencji z urzędami pracy problemem okazał się też wymóg składania przez ARMiR deklaracji zatrudnienia stażystów po zakończeniu praktyk.źródło: ShutterStock

 W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa łatwiej będzie zatrudnić urzędnika na zastępstwo. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakłada bowiem w takich przypadkach odejście od obowiązku przeprowadzania naboru zgodnie z ustawą o ARiMR.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami rekrutacja kandydatów na wolne stanowiska w agencji jest otwarta i konkurencyjna oraz odbywa się na zasadach określonych w ustawie o ARMiR (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2137). Procedura obejmuje również nabory w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

Proces ten jest jednak długotrwały i trwa średnio 35 dni. W ocenie agencji jest to spore utrudnienie przy realizacji bieżących zadań. ARMiR zwraca też uwagę, że takie wyłanianie pracowników na zastępstwo bywa mało skuteczne. Dlatego w projekcie zapisano, aby w takich przypadkach nie było wymagane przeprowadzenie naboru w oparciu o przepisy ustawy.


Pozostało 38% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • gosc(2018-09-11 15:59) Zgłoś naruszenie 93

  bo nikt za taką jałmużnę nie chce pracować, bo budżetówka tj. rząd to najgorszy pracodawca jaki może być.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Realista(2018-09-11 18:48) Zgłoś naruszenie 41

  Problem jest widoczny juz od 2-3 lat,ale teraz przybrał na sile, bo odeszło sporo osob na emeryture głownie kobiet w wieku 60 lat. Jezeli nie bedzie wiekszego wzrostu wynagrodzen i rzetelnych uczciwych konkursow to sytuacja bedzie dramatyczna. Np. w GW:"20 tys. zł nagrody za dwa miesiące pracy - w taki sposób doceniony został Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy. Szef PIP co prawda tłumaczy, że nagrodę przyznało mu kolegium. Problem w tym, że Łyszczek sam do niego należy."

  Odpowiedz
 • s(2018-09-11 20:55) Zgłoś naruszenie 01

  Mediana pracowników arimr to 3500 brutto z wszystkimi dodatkami, 90 % z 13-15 letnim doświadczeniem

  Odpowiedz
 • Obecnie Urzędy zatrudniają.....na min. krajowej(2018-09-12 08:09) Zgłoś naruszenie 32

  Tylko starzy pracownicy mają kilka zł więcej...... reszta jak została zatrudniona na minimalnej pensji to i tak zostaje do końca. Urzędy są dobrym miejscem pracy dla mężatek z dobrze zarabiającym mężem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane