Czy nowy kodeks pracy poradzi sobie z umowami śmieciowymi?

23.03.2018, 19:00
Obecnie obowiązujący kodeks pochodzi z 1974 r.

Obecnie obowiązujący kodeks pochodzi z 1974 r.źródło: ShutterStock

Nie jest do końca pewne, czy zawarte w projekcie nowego Kodeksu pracy rozwiązania będą skutecznym lekiem na problemy obecnego rynku pracy takie jak np. tzw. umowy śmieciowe - uważa dr hab. Monika Lewandowicz-Machnikowska, prof. Uniwersytetu SWPS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Acade(2018-03-24 11:05) Zgłoś naruszenie 161

  Twórcami tego "nowego kodeksu" są teoretycy, nie mający pojęcia jak to prawo funkcjonuje naprawdę. Jakieś urojone rozwiązania, jedno gł\/psze od drugiego. Narobią tym więcej dziadostwa niż sobie można wyobrazić.

  Odpowiedz
 • K(2018-03-23 23:17) Zgłoś naruszenie 131

  Ten projekt to jeden wielki bełkot schizofrenii. Więc po co to pytanie?

  Odpowiedz
 • Rozważny(2018-03-24 08:32) Zgłoś naruszenie 36

  Sytuacja jest taka ze pracownik w ciagu roku nie wykorzystuje 26 dni zawsze zostaja ogony na nastepny rok. To potem narasta. Obciazenia pracodawcy wynikajace z umowy o prace sa za wysokie a odpowiedzialnosc pracownika w stosunku do wykonywanej pracy za niska. Wszystkie koszty które powstaja dookoła zatrudnienia ponosi pracodawca a pracownik porzucajacy prace nic nie robi sobie z zapisów nagany bo są one śmieszne w dzisiejszych realiach. Zmiana kodeksu jest konieczna ale nie w tym kierunku. Obecna władza wszystko robi żeby zniszczyć przedsiebiorców i tym samym miejsca pracy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ciamajda(2018-03-23 23:15) Zgłoś naruszenie 34

  POLSKA PRZODUJE W CALEJ EUROPIE W UMOWACH ZLECENIU-SMIECIOWYCH.A TE NIE PODLEGAJA POD KODEKS PRACY OD LAT BO SA UMOWAMI CYWILNOPRAWNYMI.A PROBLEM JEST ABY LUDZIE PRACY MIELI TERAZ STABILIZACJE PRACY I PŁACY. I PRZYWILEJE WŁAŚNIE Z KODEKSU PRACY POMIMO ZE PRZESTARZALY -URLOPY,CHOROBOWE,WYSŁUGI LAT,MOGLI SIĘ REJESTROWAC W POŚREDNIAKACH BO TERAZ MUSI PRZEPRACOWAĆ NP.ROK A UMOWY TE SĄ PRZEDLUZANE CO MIESIĄC PRZEZ PRYWACIARŻY. A DO TEGO LATAMI ZA PO-PSL NIE BYŁY PRZEZ AGENCJE PRACY ODPROWADZANE PEŁNE OSKLADKOWANIE DO ZUSU I ZDROWOTNE BO CZESTO AGENCJE DAWAŁY 4 UMOWY W MIESIĄCU OD PONIEDZIALKU DO PIATKU!!!DLATEGO TAK SĄ NISKIE EMERYTURY KOBIET.ZAMIAST WPROWADZIĆ JEDNA, JEDYNA UMOWĘ O PRACĘ OPARTA NA DOZWOLONYCH PRAWEM PRACY KLAUZULAMI TO POWSTAJE KOLEJNY BUBEL BIUROKRATYCZNY. GDZIE ZNÓW" WYRUGUJE "MŁODYCH LUDZI Z KRAJU ZA GODNA PRACA I PŁACA. BO TO PŁACA JEST GŁODOWA NADAL W POLSCE!!BO ZARABIAMY TU 300!!EURO A NA ZACHODZIE PRACOWNIK ZARABIA TAKI SAM -2000-3000-EURO.!!!A JESZCZE RZAD TAK WALCZY OD LAT Z TYMI UMOWAMI ZE SAMI ZATRUDNIAJĄ MŁODYCH NA SMIECIOWKACH W INSTYTUCJACH,URZEDACH, AGENADCH,AGENCJACH,TELEWIZJI CZY KLINIKACH SZPITALACH PAŃSTWOWYCH ZARABIAJAC NA TANIM PRACOWNIKU SMIECIOWYM NA NAJNIZSZYCH STAWKACH. WIEC PO CO KOMU TEN KODEKS PRACY JAK OD LAT "SMIECIOWI PRACOWNICY "NIE PODLEGAJĄ POD NIEGO A AGENCJE PRACY ZARABIAJA NA KAŻDEJ GODZINIE TAKIEGO NAJEMNIKA AGENCYJNEGO.TO NAJWIĘKSZY JEST WYZYSK DWUDZIESTEGO PIERWSZEGO WIEKU W ŚRODKU EUROPY.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane