Można wyrzucić z policji pijanego kursanta

autor: Bożena Wiktorowska04.01.2018, 07:28; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:23
Komendant wojewódzki podkreślił także, że z przeprowadzonych badań wynika, że stwierdzony u obwinionego poziom alkoholu w organizmie znacznie przekraczał wartości określone dla stanu po użyciu alkoholu (powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm3)

Komendant wojewódzki podkreślił także, że z przeprowadzonych badań wynika, że stwierdzony u obwinionego poziom alkoholu w organizmie znacznie przekraczał wartości określone dla stanu po użyciu alkoholu (powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm3)źródło: ShutterStock

 Komendant wojewódzki miał prawo zwolnić funkcjonariusza, który zgłosił się do jednostki pod wpływem alkoholu – uznał Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając kasację zainteresowanego.

Powodem zajęcia się sprawą było postępowanie dotyczące naruszenia dyscypliny służbowej, wszczęte przeciwko kursantowi komendy powiatowej. Funkcjonariusz biorący udział w kursie podstawowym przyszedł na poranny apel nietrzeźwy (0,60 mg/l). Komendant powiatowy policji wymierzył mu karę dyscyplinarną – wydalił ze służby. Zainteresowany się z tym nie zgodził.

W odwołaniu skierowanym do komendanta wojewódzkiego, przygotowanym przez jego pełnomocnika, podkreślił, że badanie stanu trzeźwości zostało przeprowadzone w sposób nieprawidłowy. Co więcej – w jego ocenie – komendant w sposób nieprawidłowy przyjął, że apel poranny był dla niego czasem służby. I właśnie z tego powodu zawnioskował o uniewinnienie go oraz uchylenie powyższego orzeczenia w całości. Jednocześnie wskazał, że jest gotowy przyjąć karę inną niż wydalenie ze służby.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane