statystyki

Choroba pracownika nie tłumaczy przewlekłości urzędu

autor: Paweł Sikora20.12.2017, 07:43; Aktualizacja: 20.12.2017, 07:47
WSA zaznaczył, że bez znaczenia pozostaje okoliczność, na którą powoływał się organ, a więc na nieobecność pracownika odpowiedzialnego za rejestrację sprzętu pływającego.

WSA zaznaczył, że bez znaczenia pozostaje okoliczność, na którą powoływał się organ, a więc na nieobecność pracownika odpowiedzialnego za rejestrację sprzętu pływającego.źródło: ShutterStock

Kwestia niedoborów kadrowych czy inne trudności personalno-organizacyjne nie są okolicznościami uwalniającymi organ od zarzutu przewlekłości. Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

Mężczyzna 10 maja br. złożył za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej e-PUAP wniosek o zarejestrowanie tratwy pontonowej, służącej do amatorskiego połowu ryb. Jednak w związku z brakiem jakiejkolwiek informacji ze strony organu, 12 czerwca 2017 r. zawnioskował o ponaglenie w trybie art. 37 par. 1 pkt 1 k.p.a., doręczając je również Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu. Następnie drogą elektroniczną zwrócił się do starosty, by ten wyjaśnił, czy urząd zapewnia funkcjonalność platformy e-PUAP i czy w ogóle realizuje procesy za jej pośrednictwem.

Przez pewien czas starosta nie odpowiadał. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy do starostwa trafił odpis skargi mężczyzny, złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

Starosta w odpowiedzi wyjaśnił, że podjął wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego i załatwienia sprawy. W ramach ustaleń stwierdził, że wskazana we wniosku miejscowość znajduje się w granicach administracyjnych innego powiatu, dlatego też zawiadomieniem z 30 czerwca 2017 r. przekazał wniosek właściwemu staroście.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Szary obywatel(2017-12-20 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam mam dobre doświadczenia z e-PUAP-em. Wysłałem do 10 wniosków (gmina i starostwo) i wszystkie były rozpatrzone (zgłoszenie sprzedaży samochodu, wniosek o nowy dowód osobisty i in.). Może nie jest to idealny system tzw. "user frendly" ale działa i super się przydaje.

    Odpowiedz
  • A jak zaskarżyć przewlekłość Przychodni i Szpitala(2017-12-20 12:04) Zgłoś naruszenie 01

    Bo Tratwa do połowu ryb to bzdet.... jeszcze Inteligent wysłał e-PUAPEM wiedząc że to Śmieć taki sam jak CEPIK co jest ale nie działa.... Ale co zrobić w sprawie poważnej !!!!.....czyli leczeniu które może dojdzie do skutku za 6 lat ???!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane