statystyki

Choroba pracownika nie tłumaczy przewlekłości urzędu

autor: Paweł Sikora20.12.2017, 07:43; Aktualizacja: 20.12.2017, 07:47
WSA zaznaczył, że bez znaczenia pozostaje okoliczność, na którą powoływał się organ, a więc na nieobecność pracownika odpowiedzialnego za rejestrację sprzętu pływającego.

WSA zaznaczył, że bez znaczenia pozostaje okoliczność, na którą powoływał się organ, a więc na nieobecność pracownika odpowiedzialnego za rejestrację sprzętu pływającego.źródło: ShutterStock

Kwestia niedoborów kadrowych czy inne trudności personalno-organizacyjne nie są okolicznościami uwalniającymi organ od zarzutu przewlekłości. Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.

Mężczyzna 10 maja br. złożył za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej e-PUAP wniosek o zarejestrowanie tratwy pontonowej, służącej do amatorskiego połowu ryb. Jednak w związku z brakiem jakiejkolwiek informacji ze strony organu, 12 czerwca 2017 r. zawnioskował o ponaglenie w trybie art. 37 par. 1 pkt 1 k.p.a., doręczając je również Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu. Następnie drogą elektroniczną zwrócił się do starosty, by ten wyjaśnił, czy urząd zapewnia funkcjonalność platformy e-PUAP i czy w ogóle realizuje procesy za jej pośrednictwem.

Przez pewien czas starosta nie odpowiadał. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy do starostwa trafił odpis skargi mężczyzny, złożonej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku.

Starosta w odpowiedzi wyjaśnił, że podjął wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego i załatwienia sprawy. W ramach ustaleń stwierdził, że wskazana we wniosku miejscowość znajduje się w granicach administracyjnych innego powiatu, dlatego też zawiadomieniem z 30 czerwca 2017 r. przekazał wniosek właściwemu staroście.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Szary obywatel(2017-12-20 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tam mam dobre doświadczenia z e-PUAP-em. Wysłałem do 10 wniosków (gmina i starostwo) i wszystkie były rozpatrzone (zgłoszenie sprzedaży samochodu, wniosek o nowy dowód osobisty i in.). Może nie jest to idealny system tzw. "user frendly" ale działa i super się przydaje.

    Odpowiedz
  • A jak zaskarżyć przewlekłość Przychodni i Szpitala(2017-12-20 12:04) Zgłoś naruszenie 01

    Bo Tratwa do połowu ryb to bzdet.... jeszcze Inteligent wysłał e-PUAPEM wiedząc że to Śmieć taki sam jak CEPIK co jest ale nie działa.... Ale co zrobić w sprawie poważnej !!!!.....czyli leczeniu które może dojdzie do skutku za 6 lat ???!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane