Embargo na Ukraińca. Ale po co? I tak brakuje rąk do pracy

autor: Urszula Mirowska-Loskot20.11.2017, 07:39; Aktualizacja: 20.11.2017, 07:44
Eksperci proponują uruchomienie specjalnego programu wsparcia dla cudzoziemców, który pomoże się im odnaleźć w polskich realiach

Eksperci proponują uruchomienie specjalnego programu wsparcia dla cudzoziemców, który pomoże się im odnaleźć w polskich realiachźródło: Inne

Pracodawcy ostrzegają: korzystanie przez rząd z nowej możliwości limitowania napływu cudzoziemców do Polski może tylko zaszkodzić firmom. Już i tak brakuje rąk do pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • qwe(2019-02-12 23:20) Zgłoś naruszenie 01

    a polacy nie przychodzą do rpacy? co ty za brednie piszesz matole, weź nie pisz takich rzeczy bo przynosisz nam, Polakom wstyd

    Odpowiedz
  • grad(2017-11-20 21:49) Zgłoś naruszenie 61

    Pracownicy znaleźliby się bo siedzą w urzędach, siedzą w nędznych marketach na każdej uliczce 5 sklepików po co takie ilości, w barkach usługują, siedzą masowo na słuchawkach i wciskają kit zamiast pracować w polskich firmach produkcyjnych i nabierać doświadczenia zawodowego. stracone pokolenie - handlarze cudzym towarem.

    Odpowiedz
  • gość(2017-11-20 16:32) Zgłoś naruszenie 415

    Dzięki Ukraińcom moja firma jakoś istnieje. U mnie Ukraińcy zarabiają więcej niż Polacy tylko z jednego powodu - bo przychodzą codziennie do pracy. Więc przestańcie wypisywać, że my wykorzystujemy pracowników ze Wschodu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • iop(2017-11-20 15:48) Zgłoś naruszenie 91

    bzdura jak ... ukraincy totalnie rozwalili prace w hipermarketach ... polacy nie mają szans na podwyżkę w tej branży ... ponadto ukraincy są zatrudniani przez agencje i nie maja badan sanepidu (bo i po co jak sanepid w nocy na kontrole nie chodzi)

    Odpowiedz
  • mac(2017-11-20 15:30) Zgłoś naruszenie 81

    "Do wykonywania niektórych prac nie ma chętnych wśród Polaków", przepraszam bardzo a co robią polacy w uk, de,nl etc. siedzą w zarządach ? kolejny mocno sponsorowany artykuł,i ciągle ci sami eksperci, im szybciej wprowadzimy ograniczenia tym lepiej, rynek pracy już jest zepsuty

    Odpowiedz
  • xmen(2017-11-20 14:24) Zgłoś naruszenie 81

    W Koninie wlkp. nie ma pracy nie brakuje rąk jak piszecie artykuł napiszcie o takich miastach gdzie jej nie ma

    Odpowiedz
  • Lex(2017-11-20 12:12) Zgłoś naruszenie 191

    Wystarczy panowie Janusze zamiast 30 ukraincow machajacych lopatami na budowie zakupic dwie koparki Volvo i zatrudnich dwoch operatorow Polakow. I nie placic im po 12 PLN za godzine pracy tylko 25 PLN. Tylko trzeba myslec a nie jedynie brac ukraincow, bo tak taniej i latwiej. Bedzie sie lepiej w PL zyc, moze nie wam ale normalnym ludziom. STOP SZARANCZY ZE WSCHODU!

    Odpowiedz
  • proste(2017-11-20 09:08) Zgłoś naruszenie 151

    Ograniczenie podaży pracy jest konieczne, jeżeli kiedykolwiek chcemy dobrze zarabiać. Ponadto większość Ukraińców tu nie zostanie, więc w przyszłości będą dostawać emerytury, które będą wydawać u siebie, nie rozkręcając już gospodarki. Raczej powinniśmy zwiększać wynagrodzenia, aby do Polski wrócili Polacy, którzy musieli emigrować za granicę.

    Odpowiedz