statystyki

Kontrolowana łapówka zabroniona w prywatnej firmie

autor: Michał Culepa16.11.2017, 19:00
M. skierował przeciwko byłemu pracodawcy pozew o odszkodowanie, twierdząc, że zastosował on metody uzyskiwania informacji o pracowniku zastrzeżone wyłącznie dla policji i innych służb państwowych.

M. skierował przeciwko byłemu pracodawcy pozew o odszkodowanie, twierdząc, że zastosował on metody uzyskiwania informacji o pracowniku zastrzeżone wyłącznie dla policji i innych służb państwowych.źródło: ShutterStock

Pracodawcy nie wolno stosować wobec pracowników policyjnych metod weryfikacji ich uczciwości i lojalności oraz prowokowania niezgodnych z prawem zachowań.

Damian M. był przez lata zatrudniony w spółce I., zajmującej się produkcją urządzeń zabezpieczających, sejfów itp. Awansując stopniowo, od szeregowego pracownika zatrudnionego przy produkcji, doszedł do stanowiska kierownika utrzymania ruchu. W jego gestii znajdowało się także wyszukiwanie ofert i zawieranie umów z firmami, które sprzątały pomieszczenia spółki.

Po kilku latach pracy Damiana M. na kierowniczym stanowisku do prezesa spółki dotarły plotki, jakoby u pana M. można było „załatwić” umowę na usługi porządkowe i sprzątanie za sowitą opłatą. Postanowiono to sprawdzić za pomocą stosowanej przez policję i organy ścigania prowokacji. Prezes wszedł w tym celu w porozumienie z Martą L. prowadzącą firmę A., która zajmowała się właśnie sprzątaniem pomieszczeń spółki I. Ponieważ Damian M. sygnalizował wcześniej niezadowalający poziom jej usług, postanowiono, że przyjdzie ona do Damiana M. i wręczy mu wysoką łapówkę w zamian za załatwienie przedłużenia umowy.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane