Trudne wybory urzędników: Apele o urlopy na czas kampanii i ograniczenia w głoszeniu swoich poglądów

autor: Artur Radwan07.11.2017, 07:25; Aktualizacja: 07.11.2017, 08:24
Konstytucjonaliści podzielają twarde stanowisko szefa służby cywilnej.

Konstytucjonaliści podzielają twarde stanowisko szefa służby cywilnej.źródło: ShutterStock

Kancelaria premiera przestrzega pracowników przed głoszeniem swoich poglądów. Eksperci apelują o urlopy na czas kampanii lub pozbawienie ich biernego prawa wyborczego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Bert(2017-11-07 20:34) Zgłoś naruszenie 10

  Samo gławnyje ! ...a tymczasem ponad 1000 (z puli zwolnionych 3000 ) osób pożegnało się nie ze swojej woli z pracą w skarbowości i na cle z przyczyn całkowicie im nie znanych, a co ciekawe nie znanych również autorom ustawy o KAS, i - przynajmniej teoretycznie - bez żadnego prawa do odwołania. Wot szutka, panie - za przeproszeniem - dziennikarzu.

  Odpowiedz
 • T1000(2017-11-07 13:18) Zgłoś naruszenie 50

  Służba cywilna oznacza nakaz całkowitej apolityczności i stanowisko szefa rządowego korpusu tylko to potwierdza. Apolityczność należy rozumieć szeroko, a więc nie tylko jako zakaz przynależności partyjnej – uważa prof. Jarosław Szymanek, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego. Bzdura do potęgi nieskończonej. W Niemczech zatrudnieni w służbie cywilnej mogą wyrażać swoje poglądy polityczne, bo są obywatelami, nawet mogą być członkami partii politycznych. A w Polsce trzyma się urzędników za mordę tylko, a służba cywilna istnieje tak jak Konstytucja tylko na papierze!

  Odpowiedz
 • dziki(2017-11-07 11:10) Zgłoś naruszenie 63

  Uściński pokazuje PiSowską mentalność Kalego z "W pustyni i w puszczy". Jak Kali ukraść krowę to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle :-)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane