statystyki

Dłuższy urlop zależny od dyplomu

autor: Paulina Szewioła20.09.2017, 07:43; Aktualizacja: 20.09.2017, 08:14
książka, wakacje

„Okres nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem że został on ukończony i jest potwierdzony dyplomem” – zaznaczył minister.źródło: ShutterStock

Czas nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem że okres kształcenia został potwierdzony dyplomem ukończenia studiów – wyjaśnił w odpowiedzi na interpelację Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zapytanie w tej sprawie skierował poseł Krzysztof Sitarski z Kukiz’15, który zwrócił uwagę na niejasne przepisy dotyczące tej kwestii. Artykuł 155 par. 1 k.p. stanowi bowiem, że do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się m.in. czas nauki w szkole wyższej. Zaliczeniu podlega natomiast wyłącznie okres, którego efektem jest ukończenie danej uczelni. Wątpliwości dotyczą jednak sytuacji, w której student zdał wszystkie egzaminy, ale nie obronił pracy magisterskiej.

Wiceminister w swojej odpowiedzi rozwiewa wątpliwości. „Okres nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem że został on ukończony i jest potwierdzony dyplomem” – czytamy w odpowiedzi. Zaznaczył jednocześnie, że na udokumentowanie tego faktu pracownik powinien przedłożyć świadectwo ukończenia uczelni.


Pozostało 43% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane