statystyki

Dłuższy urlop zależny od dyplomu

autor: Paulina Szewioła20.09.2017, 07:43; Aktualizacja: 20.09.2017, 08:14
książka, wakacje

„Okres nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem że został on ukończony i jest potwierdzony dyplomem” – zaznaczył minister.źródło: ShutterStock

Czas nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem że okres kształcenia został potwierdzony dyplomem ukończenia studiów – wyjaśnił w odpowiedzi na interpelację Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Zapytanie w tej sprawie skierował poseł Krzysztof Sitarski z Kukiz’15, który zwrócił uwagę na niejasne przepisy dotyczące tej kwestii. Artykuł 155 par. 1 k.p. stanowi bowiem, że do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się m.in. czas nauki w szkole wyższej. Zaliczeniu podlega natomiast wyłącznie okres, którego efektem jest ukończenie danej uczelni. Wątpliwości dotyczą jednak sytuacji, w której student zdał wszystkie egzaminy, ale nie obronił pracy magisterskiej.

Wiceminister w swojej odpowiedzi rozwiewa wątpliwości. „Okres nauki w szkole wyższej podlega wliczeniu do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, pod warunkiem że został on ukończony i jest potwierdzony dyplomem” – czytamy w odpowiedzi. Zaznaczył jednocześnie, że na udokumentowanie tego faktu pracownik powinien przedłożyć świadectwo ukończenia uczelni.


Pozostało jeszcze 43% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane