Koniec wyścigu szczurów. Teraz czas powiększać rodziny

autor: Klara Klinger06.09.2017, 07:40; Aktualizacja: 06.09.2017, 10:39
ciąża

Bez kobiet, które mogą urodzić, nawet 500 plus nie pomoże.źródło: ShutterStock

W zeszłym roku urodziła się rekordowa liczba „trzecich dzieci”. Bo lepiej się nam wiedzie i czujemy się bezpieczniejsi. Z oficjalnych danych wynika, że w 2016 r. na świat przyszło o 13 tys. więcej małych Polaków niż rok wcześniej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Nekroekonom(2017-09-06 12:17) Zgłoś naruszenie 117

    "Zdaniem prof. Szukalskiego wpływ na to ma także program 500 plus, który stanowi zachętę finansową. I jest pewnego rodzaju gwarantem materialnego zabezpieczenia rodziny." Weźcie mnie nie rozbrajajcie. Prywatne przedszkole w Warszawie kosztuje 1500-2000zł na miesiąc, do publicznego dostać się można tylko cudem, a już na pewno nie jako dobrze zarabiająca, wykształcona rodzina. Preferencje mają rodziny gdzie się mało zarabia, a jest dużo dzieci, czyli w praktyce tam gdzie rodzice są gorzej wykształceni. 500+ zachętą finansową dla wykształconych? Śmiech na sali.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • *********************(2017-09-10 13:32) Zgłoś naruszenie 117

    Ostatni artykuł jaki tu przeczytałem. Jesteście zwykła opcja polityczną. Byle nie przyznać racji PiS. Wymyslicie największe bzdury by postawić na antyPIS.

    Odpowiedz
  • majka(2017-09-06 12:05) Zgłoś naruszenie 95

    a mieszkanie gdzie? Nie mam mieszkania i nie będę rodzić

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Lex(2017-09-06 11:28) Zgłoś naruszenie 77

    Rzont juz ma rozwiazanie tego problemu - nasprowadzac ze dwa miliony mlodych ukraincow. Bedzie git!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • erere(2017-09-06 15:58) Zgłoś naruszenie 76

    no bo jak za ********** się i rozmnażanie dostaje się więcej jak za pracę, no to nogi na bok, niech głupi uczciwi podatnicy ***********

    Odpowiedz
  • *********************(2017-09-10 13:32) Zgłoś naruszenie 66

    Ostatni artykuł jaki tu przeczytałem. Jesteście zwykła opcja polityczną. Byle nie przyznać racji PiS. Wymyslicie największe bzdury by postawić na antyPIS.

    Odpowiedz
  • nina(2017-09-11 09:39) Zgłoś naruszenie 51

    wszyscy którzy ciężko pracują nie mają czasu na swoje zwykłe ludzkie potrzeby typu odpoczynek czy zrobienie w domu czegokolwiek mają sponsorować tych wszystkich nierobów z rządzącymi na czele ręce mi opadają na taką sprawiedliwość

    Odpowiedz
  • Wyścig szczurów(2017-09-11 08:50) Zgłoś naruszenie 44

    Od kiedy rozwój zawodowy jest wyścigiem szczurów? Alternatywą dla rozwoju osobistego nie jest plodzenie dzieci "i niech społeczeństwo zadba o resztę".

    Odpowiedz
  • BARTEK(2017-09-11 18:50) Zgłoś naruszenie 43

    z wyzszym wykształceniem decydują sie dlatego ,że to właśnie tacy mają wzięte kredyty na mieszkania a to zawsze 500 zł wiecej do raty.Biedni i porzadni takze mogą miec wiecej dzieci - znam osobiście rodziny wielodzietne biedne , bez wyzszego wykształcenia. Ich dzieci studiują - otrzymują stypendia za wyniki w nauce , pracują w wakacjach aby zarobić na kolejny rok DZIENNYCH studiów.Nie studiują byle jakich kierunków ale kierunki ścisłe - więc dlatego uważam ,że jak niektórzy twierdzą ," biedni wielodzietni" to patologia jest bardzo krzywdzące w stosunku do takich rodzin jakie znam ja!

    Odpowiedz
  • Iwona(2017-09-13 12:35) Zgłoś naruszenie 31

    Taaa, najważniejsza jest karta dużej rodziny, żłobki a dopiero na końcu jakieś tam 500+... Rzeczywiście artykuły tutaj są tendencyjne, tak jak ktoś napisał. Byle zganić PIS a wychwalić platformę.

    Odpowiedz
  • europoseł pomóż a nie wyrzucaj(2017-09-16 20:07) Zgłoś naruszenie 02

    No cóż! Żaden głupi program Nie miał na to wpływu! Wpływ miał u patoli co są na tyle głupi ze myślą że będą trwać wiecznie lub oszukują panstwo! Tylko obniżenie podatków pomoże i lepsze zarobki! Zobaczymy jaki wpływ na dzietnosc będzie miał ten nasz faszyzm i wywalenie z unii

    Odpowiedz
  • Dobra Zmiana(2017-12-23 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam lata 5o -te jak rano wyły syreny w fabrykach , kopalniach , tartakach o 6 godz . budziły do pracy . Na Dolnym Śląsku w każdym mieście radiowęzeł i plakaty o zgniłym kapitalizmie . Duże głośniki na każdym słupie agitowały do wydajniejszej pracy , żeby odbudować zniszczony kraj i stolicę ! A co zrobił prof . Leszek Balcerowicz z PO - "reformę " wyzwolił nas od niewolniczej pracy i wyzysku ? PiS poszło dalej i pokazało nam , inną drogę do szczęścia . Rodzina , dużo świąt , godne życie , niech żyje Dobra Zmiana !

    Odpowiedz