Rodzice bez krótszej dniówki. Sejm odrzucił godzinę dla rodziny

autor: Łukasz Guza29.05.2017, 08:00; Aktualizacja: 29.05.2017, 09:00
czas, zegar

Propozycje posłów PSL nie zyskały też akceptacji rządu, który podkreślał przede wszystkim brak oceny skutków ich wdrożenia.źródło: ShutterStock

Opiekunowie dzieci do lat 10 nadal będą pracować po osiem godzin na dobę. Sejm odrzucił poselski projekt w sprawie tzw. godziny dla rodziny. Zakładał on, że dniówka wspomnianych pracowników zostałaby skrócona do siedmiu godzin z zachowaniem prawa do wynagrodzenia za pełny, ośmiogodzinny wymiar.

Dodatkowe wolne 60 minut miały ułatwić zatrudnionym godzenie obowiązków zawodowych i rodzicielskich (w tym np. ograniczyć czas przebywania dzieci w przedszkolach i żłobkach). O przyjęcie projektu apelowali wnioskodawcy, czyli posłowie PSL.

– Polacy są jedną z najbardziej zapracowanych nacji w Europie. Ten projekt jest merytoryczny i potrzebny. Powinniśmy dyskutować na temat czasu pracy i dalszych inicjatyw na rzecz rodziców – podkreślała Urszula Pasławska, posłanka PSL.

Pomysł skrócenia czasu pracy części opiekunów negatywnie oceniły jednak kluby PiS i Nowoczesnej. Ten pierwszy złożył wniosek o odrzucenie projektu.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane