statystyki

Wypadek pracownika: Kiedy pracownik zamiast renty dostanie od pracodawcy odszkodowanie

autor: Michał Culepa23.05.2017, 17:00
Uzasadniając orzeczenie, SN wskazał, że określenie „ważne powody”, jakiego używa art. 447 k.c., jest terminem otwartym.

Uzasadniając orzeczenie, SN wskazał, że określenie „ważne powody”, jakiego używa art. 447 k.c., jest terminem otwartym.źródło: ShutterStock

Poszkodowany w wypadku pracownik może uzyskać od pracodawcy, zamiast renty cywilnej, jednorazowe odszkodowanie, pod warunkiem że wykaże niezdolność do pracy oraz zamiar uzyskania konkretnie wskazanego nowego zawodu.

Paweł D. był zatrudniony w spółce M. działającej w branży produkcji mięsnej jako pakowacz selekcjoner. W październiku 2007 r. został skierowany do pracy w zakładzie należącym do spółki, znajdującym się w Niemczech.

5 września 2008 r. wydarzył się w tym zakładzie wypadek. Wskutek niezapewnienia właściwych zabezpieczeń przez pracodawcę, maszyna odcięła Pawłowi D. dłoń na wysokości nadgarstka. Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji lekarskiej i przeprowadzeniu skomplikowanej operacji w klinice w Hanowerze, odciętą dłoń udało się przyszyć. Mimo skutecznej replantacji ręki, Paweł D. nie odzyskał jednak pełnej sprawności.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane