Urzędnicy bronią trzynastki przed zakusami rządu

autor: Artur Radwan22.02.2017, 07:49; Aktualizacja: 22.02.2017, 07:56
Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że Beata Kempa, szefowa KPRM, rozważa wszystkie warianty, włącznie z likwidacją trzynastki.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że Beata Kempa, szefowa KPRM, rozważa wszystkie warianty, włącznie z likwidacją trzynastki.źródło: ShutterStock

Dyrektorzy i urzędnicy stoją murem za utrzymaniem dodatkowej pensji. Przestrzegają, że po jej likwidacji z administracji odejdą specjaliści.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • Bern(2017-03-04 01:26) Zgłoś naruszenie 14

    A z jakiej racji urzednicy maja dostawac 13-tki. Trzynastki maja sens na produkcji. Wiecej zamowien wieksze zarobki firmy to jest co podzielic. Urzednicy niczego nie produkuja.

    Odpowiedz
  • Grześ(2017-02-24 13:47) Zgłoś naruszenie 41

    Trzynastki na premie czyli dla swoich. Sposób dla dawania kolegom. Co raz głupsze pomysły.

    Odpowiedz
  • bd(2017-02-24 13:33) Zgłoś naruszenie 22

    Włączyć 13-tkę do pensji to wówczas podwyższy to podstawowe wynagrodzenie i zachęci do pracy w urzędach ludzi wykształconych i z doświadczeniem. Ale przede wszystkim zapewnić takie przepisy, żeby o każdą głupotę urzędnik nie musiał wydawać decyzji administracyjnych nikomu nie służących. Sobie a muzom. Ta głupota odstręcza od pracy w urzędach ludzi myślących i pragnących mądrych zmian.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mama(2017-02-23 14:59) Zgłoś naruszenie 111

    Nie dajcie sobie odebrać trzynastek. nam ( w ODR ) zabrano dawno temu, a wynagrodzenia stoją od wielu lat.

    Odpowiedz
  • uprościć prawo(2017-02-23 14:15) Zgłoś naruszenie 121

    W normalnym kraju np.: w Niemczech już od dawna wiadomo, że podstawą sprawnego państwa jest kompetentna i dobrze opłacana kadra urzędnicza, bo tylko tacy ludzie potrafią się sprawnie poruszać w gąszczu obowiązujących przepisów. W Polsce urzędnik jest traktowany jako darmozjad a czasem i krwiopijca. Tymczasem, np.: by zostać samodzielnym pracownikiem w ZUS potrzeba na to 3 lat poznawania przepisów - tyle ich jest.

    Odpowiedz
  • najlepiej(2017-02-23 12:09) Zgłoś naruszenie 56

    oddajmy 13stki stażystom pracującym za 850 netto w każdym urzędzie - w niektórych urzędach jest ich nawet więcej niż pracowników etatowych:)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kapsiok(2017-02-23 08:40) Zgłoś naruszenie 310

    "Premie dla najlepszych pracowników" zamiast 13stek. Konia z rzędem dla tego kto rzetelnie i racjonalnie określi systematykę oceniania pracowników jako "najlepszych". Bez tego premie dostaną przyjaciele królika, a nie najlepsi.

    Odpowiedz
  • Bert(2017-02-22 23:18) Zgłoś naruszenie 273

    Uważajcie czytelnicy paraprawniczej popołudniówki dla żartu mającej słowo "prawna " w tytule. radwan to springerowski cyngiel, którego zadaniem jest szczuć nawzajem Polaków na siebie. Dowód: tytuł sugeruje, że rząd przeprowadza właśnie zmianę przepisów o "13" przed którą bronią się urzędnicy (dlaczego zawsze tylko "urzędnicy" - "13" jest w całej 3 mln budżetówce). A na końcu tej wrzutki czytamy : MF zachowuje dużą ostrożność w wypowiedziach, KPRM nie udzieliła odpowiedzi, a pani Kempa rozważa wszystkie warianty. Zwykła cyniczna prowokacja.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mark(2017-02-22 21:08) Zgłoś naruszenie 283

    Panu Radwanowi to chyba jakiś urzędnik musiał żonę nieźle wychrobotać bo inaczej tej obsesji na punkcie trzynastek i wogóle tego, że urzędnicy śmią dostawać za wykonywaną pracę jakiekolwiek pieniądze wytłumaczyć się nie da:)

    Odpowiedz
  • urzędnik(2017-02-22 19:53) Zgłoś naruszenie 1611

    A ja jestem urzędnikiem, ale popieram likwidację 13-tki, oczywiście w zamian powinny odpowiednio wzrosnąć pensje. 13-tka nie ma już żadnej wartości motywacyjnej, a mnóstwo przy jej naliczaniu jest problemów, bo przepisy są skandalicznie niejednoznaczne. Dodatkowa robota dla służb finansowych i zero korzyści. Podnieść pensje o 8,5 % i zlikwidować ten relikt. Precz z 13-tką!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gama(2017-02-22 17:20) Zgłoś naruszenie 1027

    Już widzę urzędników zwalniających się po zabraniu im trzynastek. Ciekawe gdzie znajdą lepszą pracę ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • !3(2017-02-22 14:00) Zgłoś naruszenie 261

    Są tacy co mają i 14. Co - cisza, bo będą rozrabiać ???????????? A po likwidacji dadża najlepszym - swoim.

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2017-02-22 12:27) Zgłoś naruszenie 698

    Ciągle to samo : zazdrość u tych, którzy nie mają 13 -stki. Ale, ze ogólnie zarabiają więcej niż w budżetówce, to tego już nie pamiętają. Statystyczne zestawienia są bezlitosne, zarówno w skali kraju , jak i w poszczególnych województwach. Mało kto zarabia w urzędzie średnią krajową. Z reguły są to dość głodowe pensje - piszę tu o szeregowych pracownikach urzędów , służb i inspekcji. Trzynastka, zgodnie z umową społeczną, jeszcze sprzed wielu, wielu lat, miała łagodzić skutki stałego wypłacania pensji, będących na żenująco niskich poziomie. Pensje te aktualnie nadal są bardzo niskie, a zatem trzynastka nadal pełni funkcję łagodzącą skutki niskich poborów. I jeszcze jedno do internautów: albo będziecie szanować siebie i innych, albo skończycie na krytykowaniu, ale z tego drugiego nie ma nic dobrego. A chcecie zasmakować nieszczęsnego życia urzędników i pracowników sfery budżetowej? Chyba nie. Inaczej już dawno byście poszli do budżetówki. Więc nie krytykujcie, a jeśli już toi robicie, to z głową, bez tego jadu i zazdrości. Najczęściej, krytykują ci, którzy są nisko kwalifikowanymi pracownikami, a zatem najczęściej mało zarabiają, o studiach tylko słyszeli, albo po ich skończeniu nie mieli pracy i teraz imają się byle czego, byleby przeżyć. Ale proszę, nie oceniajcie własną miarą ludzi, którzy własną ciężką pracą, z oddaniem, zaangażowaniem, a nierzadko z poświęceniem, załatwiają te wasze sprawy urzędowe, pełnią służbę (np. Policja, Straż Pożarna), niosąc wam pomoc, gdy możecie liczyć na ich profesjonalną wiedzę. Powinno zarabiać godnie, powinni zarabiać więcej. _________ Tu nie chodzi o tę trzynastkę, tylko o normalne pobory.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zz(2017-02-22 12:14) Zgłoś naruszenie 842

    7 tysięcy także dla jakiejś pani Grażynki, która "pracuje" na niewymagającym wielkiego zaangażowania stanowisku, z czego 3-4 godzin dziennie może plotkować, popijać kawkę? Ale zwolnić się jej nie da i zatrudnić młodą, perspektywiczną osobę, której robota pali się w rękach, bo ona ma plecy u wierchuszki.... A Ty, młody absolwencie siedź na bezrobociu, bez zasiłku albo idź na kasę do sklepu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adam(2017-02-22 11:51) Zgłoś naruszenie 227

    A masz samochód służbowy w firmie? Ryczałt w jazdach lokalnych? Kupujesz materiały biurowe za swoje prywatne pieniądze? Używasz tel. kom. prywatnego do celów służbowych czy służbowego do celów prywatnych?

    Odpowiedz
  • axa(2017-02-22 11:32) Zgłoś naruszenie 762

    No i bardo dobrze, niech się zwalniają tylko kto ich przyjmnie. Kto ma trzynastki ,powywrcało im się w głowach. Niech idą do prywaciarza. Trynastka to nabytek z PRLu.

    Odpowiedz
  • T1000(2017-02-22 11:22) Zgłoś naruszenie 638

    Wraca po raz kolejny obsesja Radwana, czyli zabranie urzędnikom trzynastek. Ja bym ci złotówki nie dał, mierny pismaku, za te twoje teksty.

    Odpowiedz
  • spec(2017-02-22 10:10) Zgłoś naruszenie 493

    na rozmowie kwalifikacyjnej kandydat do urzędu na pytanie dlaczego chce pracowac w urzedzie odpowiedział, że jest wypalony zawodowo, nikogo ciekawszego teraz urzedy nie przyciagają :(

    Odpowiedz