Progi podatkowe i kwota wolna od podatku w 2019 roku

autor: Katarzyna Witwicka12.09.2018, 13:20; Aktualizacja: 12.09.2018, 23:04
Kto odprowadzi mniejszy podatek?

Kto odprowadzi mniejszy podatek?źródło: ShutterStock

Opodatkowanie zarobków w formie skali podatkowej stało się najczęściej stosowanym przez podatników rozwiązaniem. Choć progi podatkowe nie uległy zmianie, to sama kwota podatku w 2019 roku może być niższa za sprawą podniesienia kwoty wolnej od podatku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (53)

  • krystyna(2019-03-20 17:02) Zgłoś naruszenie 00

    poprzednicy was golili i było dobrze, a teraz jest źle. Coś jednak dają,

    Odpowiedz
  • Anna(2019-02-08 15:09) Zgłoś naruszenie 10

    Nie marudzcie cokolwiek by rząd zrobił i tak będziecie narzekać. Zauważmy, że jest duże grono emerytów i rencistów z niską rentą czy emeryturą i oni na pewno zyskują na tych ustaleniach czyli podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 8000 zł rocznie i gdy zarobki nie przekraczają 13.000 rocznie. Zapewne chciałoby sie aby większa grupa tych ludzi zyskała na takich posunięciach czyli na dalszym podwyższeniu kwoty wolnej od podatku ą tak najlepiej by było aby emeryci i renciści w ogóle nie płacili podatku. Mnie np też nie obejmuje ten obecny stan z 8000 kwotą wolną od podatku bo moja emerytura to 1700 zł ale co mam robić muszę z tym żyć i powiem że takie emerytury w przedziale 1200- 2000nawet do 2500 są najbardziej najbardziej pokrzywdzone, bo najmniej przywilejów im przysługuje . Waloryzacja kwotowa 70 zł to oni wg procentowych wyliczeń mają najmniej. Jednorazowa dodatkowa kwota to ich nie obejmuje itd itd. ale myślę że państwo Polskie na tyle się dorobi że emerytom możę będzie coraz lepiej. Oby.

    Odpowiedz
  • dziadostwo(2019-02-05 17:12) Zgłoś naruszenie 20

    No to mieli dołożyć a nas emerytów pięknie obrobili w białych rękawiczkach. Praktycznie z pomysłem progów podatkowych sprowadzili nas do 2017 a do tego inflacja w kosztach jedzenia i leków więc nasze emerytury stratne. o ok. 15 %.

    Odpowiedz
  • polakmaly(2019-01-21 21:56) Zgłoś naruszenie 82

    od 1945 i do teraz banda politycznych cwaniakow zeruje na nas.Nie ma w polsce partji i politykow z prawdziwego zdazenia a polska jeszcze nie jest do teraz sowerenna.Co nie ktory Ambasador w polsce tupnie noga to ministrowie,prezydent,premier biega z podwinietym ogonem.Panie Prezydencie i Premierze moze przedstawicie nam polakom swojego znajomego J Danielsa.Tak czasami wyglada jak by rzadzil razem z wami albo wy z nim.

    Odpowiedz
  • czysty POPiS(2019-01-16 11:51) Zgłoś naruszenie 13

    PiS taki dobry zrobil zmiany pod swoich aby np dostali wczesniej emerytury tak jak za LKaczynskiego tylko swoi mogli wykupic ze znizka mieszkania itp a za chwile partia wladzy sie zmienia na tych zlych i juz wszystko odwraca no ale tamci za PiS sie zalapali i w ten sposob manipuluje sie spoleczenstwem

    Odpowiedz
  • Konkret(2019-01-16 11:48) Zgłoś naruszenie 203

    1. Nikt nie mówi o kosztach uzyskania przychodu które od bodaj 2007 roku wynoszą tyle samo. Nikt mi nie wykaże że w dekadę nie wzrosły ceny biletów chociażby 2. Kwota wolna posłów to 30.000 - dlaczego oni mają inaczej nie zarabiając mało 3. Kwota wolna jest tak zamglona że nie widać ze dr facto ja obniżono per saldo podatników 4. Gdzie liniowka w pit obiecywana już z 10 lat

    Odpowiedz
  • Polak(2019-01-13 09:57) Zgłoś naruszenie 2610

    PIS nie dotrzymuje obietnic wyborczych.Panowie posłowie z PIS czas Wasz się kończy.Koryta dla innych.Wasze straszenie Rosją już nie działa na nas .Emeryci żyją na pograniczu ubóstwa,pracujący okłamywani male Wam poparcie a Wy zadowoleni.Nawet kot Kaczyńskiego Wam nie wieży .zresztą i jemu też.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • zleceniobiorca(2019-01-13 08:34) Zgłoś naruszenie 10

    Ą co jeżeli zleceniodawca oszukuje na składkach ZUS. podatnik wtedy płaci duzy podatek, bo nie odlicza sobie tych składek od dochodu. Niech się tym zajmuje skarbówka,

    Odpowiedz
  • Tela(2019-01-02 05:20) Zgłoś naruszenie 572

    My emeryci miescimy sie wiekszosci w tym progu 13000-85000 wiec mamy kwote wolna od podatku 3100 a nie 8000 to jest sciema moze bezrobotny ma 8000 jak zwykle klamstwo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KRZYSZTOF(2018-12-29 12:51) Zgłoś naruszenie 1028

    NAM POLAKOM NIGDY NIE PASUJE W DAWNYCH CZASACH BYŁO ŻLE TERAZ JEST JESZCZE GORZEJ TO ZMIENIMY USTRÓJ NA NOWY

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tik(2018-12-11 16:42) Zgłoś naruszenie 392

    ZŁE I BŁEDNE POJMOWANIE DEMOKRACJI WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI W POLSCE COŚ TO DZIWNIE WYGLĄDA?

    Odpowiedz
  • nz(2018-12-11 16:19) Zgłoś naruszenie 693

    Kwota wolna od podatku 3091 dla " polityków " 30 000

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • RR(2018-12-11 00:04) Zgłoś naruszenie 437

    GDZIE NA ŚWIECIE JEST BARDZIEJ GŁUPIO USTALONE PRAWO PODATKOWE.MOŻE KTOŚ ZNA TAKI KRAJ,MOŻE TO JEST ESCOBAR?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • marta(2018-12-10 14:31) Zgłoś naruszenie 436

    ....ale za co ?! Nie dla mnie służba zdrowia , sądy i administracja którym wszystko wolno , politycy też....a wyrywają mi ostatnią kromkę suchego chleba z ręki , jeszcze niszczą psychicznie,,,,i ciągle im mało...

    Odpowiedz
  • tr18(2018-12-07 17:44) Zgłoś naruszenie 742

    Nie można było jeszcze bardziej skomplikować systemu podatkowego?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lolo(2018-11-26 22:50) Zgłoś naruszenie 449

    czy 500= jest dochodem czy tylko korupcja polityczną?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kasia(2018-11-15 10:51) Zgłoś naruszenie 9120

    pis uwaza obywateli za totalnych glupkow!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mAJA(2018-11-15 09:31) Zgłoś naruszenie 868

    NAPRAWDĘ SUPER MIESIĘCZNIE KWOTA WOLNA OD PODATKU WYNOSI 275ZŁ NO NAPRAWDĘ ŁASKA PAŃSKA NIE ZNA GRANIC! RESZTA TO HARACZ CZYLI WSPÓŁCZESNA DANINA PODDANYCH PŁACONA NA "PANÓW" , KTÓRZY ŻYJĄ NA NASZ KOSZT JAK PASOŻYTY NA ORGANIZMIE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eerreess(2018-11-14 20:18) Zgłoś naruszenie 113

    To progi i kwota wolna na 2019 czy na 2018 rozliczana w 2019??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • K(2018-10-10 15:27) Zgłoś naruszenie 1169

    Progi podatkowe nie zmieniły sie od lat a zarobki rosną. Płacimy coraż więcej podatków!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz