statystyki

Wymiana elektryki daje ulgę mieszkaniową

autor: Mariusz Szulc22.08.2018, 07:13; Aktualizacja: 22.08.2018, 08:15
Wymiana instalacji elektrycznej i założenie paneli fotowoltaicznych spełnia więc definicję remontu i uprawnia do ulgi mieszkaniowej – podsumował dyrektor KIS.

Wymiana instalacji elektrycznej i założenie paneli fotowoltaicznych spełnia więc definicję remontu i uprawnia do ulgi mieszkaniowej – podsumował dyrektor KIS.źródło: ShutterStock

Podatnik, który za pieniądze ze sprzedaży nieruchomości założy w swoim domu panele fotowoltaiczne i zmieni instalację elektryczną, nie zapłaci PIT – potwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadała kobieta, która sprzedała nieruchomość przed upływem pięciu lat od jej odziedziczenia. Pieniądze chciała wydać na remont domu. Zamierzała m.in. założyć panele fotowoltaiczne i wymienić instalację elektryczną. Liczyła na to, że będzie mogła skorzystać z ulgi mieszkaniowej.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej to potwierdził. Przypomniał, że własnym celem mieszkaniowym jest m.in. remont własnego budynku mieszkalnego (art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o PIT). Chodzi o „wykonanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym” (godnie z art. 3 par. 8 prawa budowlanego, t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 1202 ze zm.).


Pozostało jeszcze 40% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane