statystyki

PIT: W mieszkaniu trzeba zamieszkać, żeby skorzystać z ulgi

autor: Łukasz Zalewski10.10.2017, 07:45; Aktualizacja: 09.11.2017, 10:47
mieszkanie, nieruchomości

Kobieta nie określiła, kiedy dokładnie przeprowadzi się do nowego mieszkaniaźródło: ShutterStock

Jeżeli podatnik nie wskaże, kiedy zamierza zamieszkać w nowym lokalu, to nie może skorzystać z ulgi w podatku dochodowym – uznał WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła podatniczki, która odziedziczyła mieszkanie i przed upływem 5 lat je sprzedała. Zobowiązała się, że pieniądze ze sprzedaży przeznaczy w ciągu dwóch lat na własne cele mieszkaniowe.

Tak się stało – kupiła inne mieszkanie, ale zamierzała się do niego wprowadzić dopiero, gdy córka stanie się w pełni samodzielna. Do tego czasu obie mieszkały gdzie indziej.

Kobieta nie określiła, kiedy dokładnie przeprowadzi się do nowego mieszkania. Wyjaśniła natomiast, że do tego czasu zamierza je okazjonalnie wynajmować.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • awk(2017-10-11 14:55) Zgłoś naruszenie 101

  Nieprawda. To jest nadintepretacja ustawy o PIT. Katalog na ulgi jest okreslony i nie ma tam slowa o zamieszkaniu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • kontra(2017-10-16 04:55) Zgłoś naruszenie 40

  Ale sady tworzą swoje ustawy i stosują .

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ghjkl(2017-10-19 05:41) Zgłoś naruszenie 10

  Dlaczego tylko prawa spadkobiercow do reprywatyzacji sa honorowane a prawa lokatorow mieszkan komunalnych sa niszczone? W sadzie miasto zawsze wygrywa z takim lokatorem i tu zadna komisja tego nie zmieni zadna ustawa sadowa bo dla szarych ludzi sie nic nie zmieni to tylko pic ten spor z PADem i zaden minister Jaki czy Ziobro nie zmieni tego ze miasto zawsze wygra z bezprawnie potraktowanym lokatorem bo kto ma za Hanke placic?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nnn(2017-10-23 12:20) Zgłoś naruszenie 00

  a Kukiz dostal ulge na wykup mieszkania po babci mimo ze w nim nie mieszkal bo ci co mieszkali od urodzenia dostali bezprawnie eksmisje i w sadzie iasto zawsze wygrywa z takim szarym lokatorem bezprawnie potraktowanymbo sprawiedliwosc jest dla nas szarakow ale nie dla urzednikow systemowych

  Odpowiedz
 • ASDASFSF(2017-11-28 11:06) Zgłoś naruszenie 00

  JAKBY ZNALAZŁA ZNAJOMKA Z: PiS, PO,PSL, CZY INNEJ HOŁOTY, TO BY SIĘ WSZYSTKO ZAŁATWIŁO,CHA,CHA!!!TAK TO DZIAŁA, W FAŁSZYWYM ŚWIECIE LUDZI!!W POLSCE, USA, SZCZEGÓLNIE!!

  Odpowiedz
 • Czlonkowie TSM(2017-10-28 01:04) Zgłoś naruszenie 00

  No dobrze jedna osoba ma prawo do lokalu a skad tyle mieszkan w uzytkowaniu cale pietra na cele przemyslowe wiec gdzie te przepisy tylko dla jednych a inni po kilka lokali w jednym bloku.Jezeli siue wynajmuje na cele przemyslowe to powinna byc zgoda wszystkich czlonkow zamieszkalych ten blok a tu jest teraz samowola urzednicza bo bez zgody czlonkow spoldzielni mieszkaniowe wynajmuja firmom widma nie tylko lokale mieszkalne ale i piwnice jak rowniez suszarnie nalezace do uzytkowania lokatorow Hucza masyzny w blokach nietylko we dnie bo w niocy teraz wiecej lamania statutu bo calodobowe huczaenie maszynami to normaCzy urzednicy wytrzymali by siedzenie w takim huku?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane