Menedżerowie nie uciekną przed najwyższą stawką PIT

autor: Patrycja Dudek04.09.2017, 07:28; Aktualizacja: 04.09.2017, 08:36
Problem polegał na tym, że kilka rat odszkodowania zostało mu wypłacone po wejściu w życie niekorzystnego przepisu. PWPW uznała więc, że kwoty te będą opodatkowane 70-proc. PIT. Bo były prezes zdążył dostać już więcej niż sześciokrotność pensji.

Problem polegał na tym, że kilka rat odszkodowania zostało mu wypłacone po wejściu w życie niekorzystnego przepisu. PWPW uznała więc, że kwoty te będą opodatkowane 70-proc. PIT. Bo były prezes zdążył dostać już więcej niż sześciokrotność pensji.źródło: ShutterStock

Szefowie państwowych firm zapłacą podatek od odszkodowań przyznanych im jeszcze przed wejściem w życie przepisów o horrendalnie wysokiej daninie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Jasiek24(2017-09-04 12:08) Zgłoś naruszenie 11

  Stara maksyma mówi aby uczyć się na błędach innych. To jest sytuacja z której wnioski wypływają na przyszłość. Warto więc myśleć i przewidywać. Co do konstytucyjności to sprawa nie zostanie wyjaśniona przez wiele lat.

  Odpowiedz
 • prorog(2017-09-08 11:38) Zgłoś naruszenie 20

  Wprowadzić dla wszystkich pracujących i zatrudnianych w administracji rządowej i samorządowej i ich instytucjach zasady zatrudniania zgodne z kodeksem pracy jako dla pracowników przez publicznego pracodawcę i będzie po patologiach. Uzupełnić przepisy o tzw krotność maksymalną od najniższego wynagrodzenia i będzie uczciwiej i przejrzyściej. Zwolnienia i zatrudnienia na tych samych zasadach i bez kryminalno mafijnych przekrętów!

  Odpowiedz
 • Koko(2017-09-16 10:58) Zgłoś naruszenie 20

  Wątpliwości moralnych??? Te odprawy były nieetyczne i dobrze żebro ukrócno!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane