1 proc. coraz bardziej popularny, ale potrzebne zmiany, np. zakaz przekazywania środków na subkonta

02.04.2017, 13:17; Aktualizacja: 02.04.2017, 13:53
1 proc. nie ma nic wspólnego z filantropią; źle to rozumiemy

1 proc. nie ma nic wspólnego z filantropią; źle to rozumiemyźródło: ShutterStock

Bardzo dobrze, że Polacy coraz chętniej przekazują 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego; wiele osób zapomina jednak, że nie ma to nic wspólnego z filantropią - podkreślił w rozmowie z PAP Tomasz Schimanek, ekspert z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Filip(2017-04-02 15:11) Zgłoś naruszenie 42

    Ekspert - komunista od siedmiu boleści

    Odpowiedz
  • Obywatel(2017-04-03 09:45) Zgłoś naruszenie 22

    Jestem przeciwnikiem odpisu 1% podatku na OPP i NGO. Uwazam, ze sa to pieniadze publiczne i ich miejsce jest w budzecie panstwa i gminy. Jestem natomiast goracym zwolennikiem darowizn z wlasnej kieszeni.

    Odpowiedz
  • ed(2017-04-10 15:29) Zgłoś naruszenie 20

    Nie zgadzam się tezą autora artykułu zakazaniu o wspierania 1% zdefiniowanego subkonta. Mamy w rodzinie żony bardzo ciężki przypadek chorej od przedwczesnego porodu dziewczynki, wspieramy ją i rodziców od urodzenia. Dziecko wymaga całodziennej opieki i specjalistycznych urządzeń podtrzymujących życie. Gdyby mieli czekać na decyzję urzędników pewnie nie byłoby jej na tym łez padole. Takie rzeczy mogą być w małym i sprawnym państwie, a u nas - każdy wie, jak działa urząd.

    Odpowiedz
  • Kasiak(2017-04-13 08:37) Zgłoś naruszenie 20

    Moze i 1% nie spełnia czyichś założeń ale jak widac odpowiada na inne, bardzo ważne potrzeby. Bo co moze byc wazniejszego od ochronyrazu zycia i zdrowia?

    Odpowiedz
  • Just(2017-04-13 00:50) Zgłoś naruszenie 20

    A skąd taka teza? Zycie ja zweryfikowalonie i pokazalo ze jest blednaok. Skoro ludzie najwiecej przekazuja na zdrowie to znaczy ze tych pieniedzy brakuje. I tyle. Nie rozumiem szukania problemu tam gdzie go nie ma.

    Odpowiedz
  • Jaack(2017-04-13 08:52) Zgłoś naruszenie 10

    Geniusze - coś sie sprawdza? Jest coraz bardziej popularne? Pomaga innym? TRZEBA TO ZMIENIC. Świetnie :/

    Odpowiedz
  • Corka(2017-04-13 09:58) Zgłoś naruszenie 10

    Pan Ekspert, nie zwrócił uwagi na jedną ważną kwestię. To rodziny i znajomi osób potrzebujacych robią najwieksza promocje 1%. To dzieki nim coraz wiecej polakow przekazuje 1%. Czyli co? Wykorzystali osoby chore do rozpropagowania idei, a teraz jak sie narod nauczył dawac jeden % to sie go zabierze potrzebujacym i da organizavjom ktore to wydadzanie na niewiadomo co? To ma byc ta promocja filantropii? Serio?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasia(2017-04-13 00:43) Zgłoś naruszenie 10

    Gdyby Państwo odpowiednio zajmowalo sie niepełnosprawnymi i chorymi, to 1 % mógłby isc na inne potrzeby. Ale sie nie zajmujespotykają. Wosp i 1% odwalaja kawal dobrej roboty ZA urzędników, wiec Ci, powinni byc wdzieczni a nie utrudniać.

    Odpowiedz
  • nina(2017-04-24 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    gdyby ten jeden procent faktycznie trafiał do potrzebujących było by wspaniale ale jest jak zwykle zarabia ktoś inny tak jak i fundacje które pomagają głównie sobie a nie chorym to kolejny z wielu sposób żeby się ktoś dorobił na naiwności ludzi przykład w Płocku ogłosili żeby wpłacać na ciężko chorego chłopca i co ani złotówka nie trafiła na jego konto choć ludzie wpłacali skarbówka powinna się wstydzić że do tej pory nic nie zostało przekazane z 1% i jak tu pomagać

    Odpowiedz