Miesiące oczekiwań i liczne petycje wysyłane przez graczy do studia Rockstar Games nie poszły na marne. Podczas konferencji Sony na targach E3 2014 w Los Angeles, potwierdziły się informacje o premierze GTAV w wersji na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste.

Grand Theft Auto V to bez wątpienia jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) gier ubiegłego roku. Tytuł spotkał się z kapitalnymi recenzjami ze strony recenzentów, jak i samych graczy. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu 24 godzin od swojej premiery najnowsza odsłona GTA wygenerowała ponad 800 mln dolarów zysków.

Grę chwalono zarówno za rozbudowaną fabułę (możliwość kierowania losami aż trzech bohaterów), jak również świetną oprawę wizualną, która wycisnęła ostatnie poty z leciwych już konsol PS3 i X360. Właściwie jedyną wadą GTAV był fakt, że nie mogli w nią zagrać posiadacze PC-tów oraz konsol nowej generacji.

To wszystko jednak się zmieni – i to już jesienią. Podczas konferencji Sony na targach E3 w Las Vegas, zaprezentowano krótki trailer prezentujący najnowszą odsłonę legendarnej serii Rockstar Games w wersji na konsolę PlayStation 4. Jednocześnie twórcy potwierdzili informacje o tym, że w GTAV zagrają również posiadacze PC-tów oraz Xboxa One.

Trzeba przyznać, że odświeżona wersja GTAV prezentuje się znakomicie i w pełni wykorzystuje potencjał nowych konsol. Jednocześnie, twórcy obiecują, że poza ulepszoną grafiką gracze mogą spodziewać się wielu innych nowości związanych z rozgrywką. Co ciekawe, użytkownicy PlayStation 3 i Xbox 360 będą mogli przenieść swoje save’y (tyczy się to również tryby Online) do nowej wersji gry.

Przygotowanie next-genowej wersji Grand Theft Auto to świetny ruch ze strony Rockstar Games. Nie ma wątpliwości, że GTAV w nowym wydaniu zainteresuje zarówno graczy, którzy nie mieli jeszcze styczności z przygodami Franklina, Michaela i Trevora, jak również „starych wyjadaczy”, którzy będą chcieli przeżyć na nowo emocje związane z tym znakomitym tytułem.