Microsoft odkrył karty. W krótkim komunikacie firma z Redmond poinformowała o premierze swojej najnowszej konsoli na 26 rynkach – w tym w Polsce. Xbox One będzie dostępny w naszym kraju już od 5 września.

Oficjalna premiera Xbox’a One miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas jednak konsola została wprowadzona zaledwie na kilkanaście najważniejszych rynków. To wszystko zmieni się już wkrótce. Dokładnie 5 września konsola Microsoftu trafi na sklepowe półki w 26 kolejnych krajach. Jednym z nich będzie Polska.

Co ciekawe, w naszym kraju w sprzedaży pojawi się najpierw nowsza wersja konsoli pozbawiona czujnika Kinect, która wyceniana jest na 399 euro. Biorąc pod uwagę fakt, że za kosztującą tyle samo konsolę PlayStation 4 Polakom przyszło zapłacić ok. 1800 zł, możemy spodziewać się, że cena Xbox’a One będzie zawieszona na podobnym pułapie.

Wersja Xbox’a One z czujnikiem, a także sam czujnik sprzedawany oddzielnie pojawią się na nowych rynkach w późniejszym czasie.

Przypomnijmy, że na wczorajszej konferencji podczas targów E3, Microsoft zaprezentował dość imponujące portfolio gier na najbliższy rok. „Tom Clancy’s: The Division”, „Assassin’s Creed: Unity”, „Halo 5”, „Forza Motorsport 5”, „Sunset Overdrive”, „Fable Legends” – to tylko kilka nowości, w które już wkrótce zagrają posiadacze najnowszej konsoli giganta z Redmond.