Czterordzeniowy Huawei Ascend D Quad ma być, według producentów, najszybciej działającym smartfonem na świecie. Urządzenie pokazano na targach Mobile World Congress w Barcelonie.

Targi w Barcelonie udowodniły, że chiński producent zamierza walczyć w segmencie droższych smartfonów z takimi firmami jak Apple, HTC i Samsung - pisze PC World. Ascend D Quad wyposażony jest w czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz. Urządzenie ma w 4,5-calowy wyświetlacz i system Android 4.0. Smartfon posiada dwie kamery (8 megapikseli z tyłu i 1,5 megapiksela z przodu). Bateria o pojemności 1800 mAh ma, według producentów, zapewnić dwa dni pracy.

Richard Yu, prezes Huawei Device, stwierdził, że Ascend D Quad i Ascend D Quad XL (produkty różnią się pojemnością baterii) będę kosztowały od 20 do 50 procent mniej niż podobne urządzenia oferowane przez konkurencje. W najbliższym czasie ma się pojawić czterordzeniowy tablet oraz obsługa internetu w technologii LTE.

- Jeśli niska cena okaże się prawdą HTC i Sony będę mieć problemy - uważa Francisco Jeronimo z IDC. - Jednak dobry produkt nie wystarczy. Firma Huawei powinna popracować nad rozpoznawalnością marki - dodaje.

W Polsce smartfony Huawei pojawią się w drugiej połowie 2012 roku.