Rynek aplikacji stworzył już około 466 tys. miejsc pracy. Takie zaskakujące wnioski dało badanie przeprowadzone przez serwis TechNet.

Dane dotyczą nie tylko producentów programów na smart fony, tablety, czy gigantów takich jak Apple i Google, ale również twórców aplikacji zdobywających ogromną popularność na Facebooku: Zyngi, Amazonu, Electronic Arts. Ze sporządzonego przez TechNet raportu wynika również, że najbardziej "przyjaznym" aplikacjom stanem USA jest Kalifornia, a miastem - Nowy Jork.

Warto też zwrócić uwagę, na to, że rynek aplikacji mobilnych jest jeszcze bardzo młodym rynkiem. Zatem, najprawdopodobniej, będzie się całkiem prężnie rozwijał i z czasem twórców aplikacji będzie tylko przybywać.

Nie dziwi też moda na pisanie aplikacji na amerykańskim rynku pracy. To przecież właśnie Stany Zjednoczone są kolebką programistów. To również tam, latem 2007 roku, zaprezentowany został rewolucyjny smart fon marki Apple, iPhone, który dał początek nie tylko kolejnej generacji telefonów komórkowych, ale też zupełnie nowej gałęzi rynku - tworzeniu aplikacji na urządzenia mobilne.