Google pracuje nad wersją przeglądarki internetowej Chrome, która będzie działała w środowisku Metro pod nowym Windowsem 8 - poinformował serwis Masheable.com.

- Naszym celem jest zaoferowanie klientom szybkiej, prostej i bezpiecznej przeglądarki Chrome, na wszystkich platformach, a więc również w wersji Metro i pulpitowej nowego Windows 8 - powiedział rzecznik firmy Google. Oznacza to, że tablety z Windows 8, które wejdą na rynek w tym roku będą wyposażone w Chrome obsługiwany za pomocą gestów.

Z końcem lutego udostępniono Windows 8 Consumer Preview. Premierę pełnej wersji zapowiedziano na wrzesień tego roku. Nowy system operacyjny firmy Microsoft będzie posiadał dwa interfejsy: Aero - dla komputerów osobistych i Metro - dla urządzeń z ekranem dotykowym.

W ostatnim czasie pojawiały się wątpliwości czy Microsoft pozwoli działać pod nowym systemem operacyjnym innym przeglądarkom niż Internet Explorer. Producent Windows 8 opublikował jednak dokument, w którym zapowiada wsparcie dla innych przeglądarek internetowych, którego nie będą miały inne aplikacje m.in. multitasking.