Nowy tablet tajwańskiego koncernu Accer, Iconia Tab A510 już w marcu wkroczy na rynek francuski. Gadżet swą premierę miał na odbywających się w styczniu targach technologicznych CES 2012, teraz zadebiutuje na starym kontynencie.

Iconia Tab A510 to w zasadzie odświeżona i trochę podrasowana wersja dostępnego już na rynku tabletu Iconia Tab A500. Gadżet wyposażono w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Całością zarządza czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 ze wspomaganiem w postaci 1 GB pamięci operacyjnej RAM DDRII.

Przyszli użytkownicy tabletu będą mieli do dyspozycji 32 GB-ową pamięć wewnętrzną, którą dodatkowo będą mogli rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD oraz aparat z matrycą 5 MpX.

Oczywiście urządzenie posiada także Wi-Fi w obecnie najszybszym standardzie IEEE 802.11 n, Bluetooth 2.1 + EDR, GPS, jak również głośniki stereo z technologią Dolby Mobile 3, złącza micro-HDMI, micro-USB oraz mini-Jack 3,5 mm. A zastosowana przez producenta bateria o pojemności 9800 mAh pozwoli nawet na 18 godzin pracy bez przerwy. I, co również bardzo istotne, tablet pracuje na systemie Android 4.0 Ice Cream Sandwich z interfejsem Acer Ring.

Urządzenie we francuskich sklepach ma być sprzedawane od 399 euro.