O tym, że najnowsza część kultowej serii Grand Theft Auto będzie wielkim hitem wiedzieliśmy już od dawna. O grze było głośno już na wiele miesięcy przed jej premierą - przede wszystkim ze względu na gigantyczny budżet (265 milionów dolarów). Podczas wczorajszej premiery GTA V ustanowiło kolejny rekord - jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii polskiego rynku elektronicznej rozrywki.

W ciągu zaledwie 24 godzin od premiery sprzedano 60 tysięcy sztuk gry. Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że - jak na razie - GTA V dostępna jest jedynie na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a jej PC-towy debiut nie został jeszcze potwierdzony.

„Bezprecedensowe zainteresowanie klientów GTA V od momentu uruchomienia nocnych sprzedaży w sklepach Media Markt i Saturn potwierdza rangę tego tytułu. To zdecydowanie jedno z najlepszych otwarć w historii branży” - powiedział Stefan Białek, szef kategorii w Media Saturn Holding Polska.

Reklama

Wcześniej gra pobiła również rekord sprzedaży przedpremierowej. Polscy gracze zamówili ponad 20 tysięcy egzemplarzy pre-orderów GTA V.'

Póki co, GTA V zbiera znakomite recenzje - zarówno wśród graczy, jak i branżowych serwisów. Tytuł chwalony jest przede wszystkim za wciągającą fabułę oraz imponujący gigantyczny świat gry.