Serwery otwarte, wielkie granie czas zacząć. Punktualnie o godzinie 13:00 polskiego czasu Rockstar uruchomił sieciowy tryb rozgrywki najnowszej części serii Grand Theft Auto.

Grand Theft Auto Online jest już dostępne zarówno dla użytkowników Xbox LIVE, jak i PlayStation Network. Wystarczy, ze pobiorą oni ważącą niecałe 60 MB łatkę. Po jej zainstalowaniu, w slocie wyboru postaci - obok Trevora, Franklina i Michaela (trzech głównych bohaterów gry) - pojawi się miejsce dla czwartego bohatera, którego losami kierować będziemy w wieloosobowym trybie gry.

Reklama

Fabuła GTA Online została osadzona na kilka miesięcy przed wydarzeniami z jednoosobowej trybu gry. W grze wcielimy się w postać, którą wcześniej sami stworzymy - za pomocą specjalnego kreatora. To, jak potoczą się losy naszego bohatera, zależy tylko od nas. Twórcy gry nie przewidują bowiem jednego definitywnego zamknięcia wieloosobowego trybu.

Rockstar potwierdził również, że w grze dostępne będą mikrotransakcje, co nie spotka się raczej z ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Oznacza to bowiem, że przedmioty i umiejętności, na które normalnie musielibyśmy zapracować wieloma godzinami gry, będą dostępne "od ręki" dla graczy, którzy sięgną do swoich portfeli (a raczej kart kredytowych).