Zdjęcia z dzieciństwa umieszczone w internecie - to pomysł na nowy serwis społecznościowy o nazwie "Moje cudowne lata". Lubimy mieć wspomnienia na wyciągnięcie ręki - mówią jego twórcy. Stronę założyła grupa pasjonatów z Telewizji Kino Polska.

Masz w domu stare zdjęcia? Uratuj je przed zniszczeniem! Na portalu MojeCudowneLata.pl każdy może zamieścić swoje domowe archiwum. Na działającej od kilku dni stronie każdy może dzielić się wspomnieniami, ratując przed zapomnieniem prywatne pamiątki.

"Lubimy oglądać stare filmy i seriale, przywoływać dawne czasy, miejsca, ludzi i sytuacje - mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, szefowa programowa stacji. "Wspomnienia na co dzień są nam potrzebne jak powietrze. Pewnego dnia zaczęliśmy się zastanawiać: co zrobić, żeby zawsze mieć je na wyciągnięcie ręki? Z tego pytania wzięły się "Moje Cudowne Lata" - dodaje. m

Na portalu każdy może sobie założyć własny profil i publikować tam zdjęcia, slajdy, kolekcje starych pocztówek, a nawet przepisy kulinarne prababci. Dla osób, które takie skarby przechowywały dotąd w wersji analogowej, serwis przygotował specjalną ofertę: wystarczy napisać na adres redakcja@mojecudownelata.pl i umówić się na zeskanowanie pamiątek na redakcyjnym skanerze.

"Szczególnie zależy nam na tym, żeby Moje Cudowne Lata zostały wypełnione prywatnymi archiwami" - tłumaczy Łukasz Czapski, redaktor portalu. "W rodzinnych albumach, domowych wideotekach i ukrytych gdzieś na dnie szaf nagraniach kryją się prawdziwe skarby i jedyna w swoim rodzaju prawda o przeszłości. Warto się nią podzielić z innymi!" - przekonuje.

Jak zapowiada redakcja, zachętą do takiego dzielenia się będą na stronie konkursy z nagrodami. Właśnie trwa pierwszy z nich: konkurs na najlepszą "stylówę", czyli najciekawsze zdjęcie w strojach z epoki. Do końca października na "Moich Cudownych Latach" można zamieścić własną propozycję najlepszej retro "stylówy". Tata z wąsami, mama w dzwonach, starszy brat z irokezem w Jarocinie A może prababcia z przedwojennym narzeczonym? Wrzuć swój typ na MojeCudowneLata.pl i wygraj wspaniały adapter Kino Polska Muzyka!

Serwis uruchomił nadawca Kino Polska wspólnie z serwisem społecznościowym Kino Polska TV SA.