Euro Informer – tak nazywa się nowa aplikacja na telefony komórkowe stworzona przez firmę Mobillasoft. Euro Informer pozwoli wszystkim kibicom na szybkie i łatwe uzyskanie informacji potrzebnych do sprawnego poruszania się po mieście.

Jak szacują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w specjalnym raporcie IMPACT, w czerwcu 2012 r. Polskę odwiedzi ponad 800 tysięcy kibiców z zagranicy. Twórcy Euro Informera postanowili wyjść naprzeciw potrzebom fanów piłki nożnej. Wykorzystanie aplikacji przez nich oznaczać będzie m.in. mniejsze kolejki w punktach informacji turystycznej i sprawniejsze poruszanie się przybyszów w miastach goszczących turniej.

Euro Informer może spowodować prawdziwą rewolucję wśród aplikacji na telefony komórkowe. Łączy w sobie funkcjonalność, łatwość obsługi oraz komplet użytecznych informacji. Działa na systemach operacyjnych Google Android i Apple iOS, najpopularniejszych platformach wykorzystywanych w smartfonach i tabletach.

Jedną z kluczowych funkcji Euro Informer-a jest samo aktualizująca się nawigacja, która pomoże określić lokalizację telefonu i znaleźć najwygodniejszy sposób przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi punktami miasta. Aplikacja zawiera również bazę muzeów, restauracji czy barów. Użytkownicy Euro Informer-a codziennie otrzymywać będą na swój telefon lub tablet garść najnowszych wiadomości dotyczących mistrzostw. Wśród nich będą m.in. wyniki meczów, składy drużyn i komentarze ekspertów.

Aplikacja, jakkolwiek przygotowana specjalnie z myślą o EURO 2012, posłużyć może także zwykłym turystom odwiedzającym Polskę i Ukrainę. Euro Informer w wygodny sposób gromadzi w jednym miejscu komplet informacji użytecznych dla podróżujących. Wśród nich, oprócz doniesień ze świata sportu znajdą się wiadomości lokalne i kulturalne. Turyści znajdą tam także ciekawostki na temat zabytków oraz dane na temat noclegów czy restauracji. Łatwość aktualizacji aplikacji pozwala na niemal nieograniczone wykorzystanie jej potencjału poprzez dokonywanie kolejnych zmian.