Google opublikował nową wersję aplikacji YouTube dla systemu Google TV. Aktualizacja ma umożliwić szybsze i bardziej intuicyjne przeglądanie filmów z popularnego serwisu wideo, na ekranie domowego telewizora.

O aktualizacji poinformowano na oficjalnym firmowym blogu. Wśród zmian znalazła się m.in., funkcja Discovery, umożliwiająca przeglądanie kanałów YouTube według kategorii. Nowa wersja aplikacji ułatwia również nawigację w ramach samych kanałów oraz subskrybowanie i komentowanie za pomocą telewizyjnego pilota. Jednak przede wszystkim, jak zapewniają pracownicy Google, aplikacja działa o wiele szybciej.

Google zapowiada od pewnego czasu wprowadzenie systemu Android na rynek domowej elektroniki - pisze "Daily Mail". Gigant z Mountain View wprowadził zmiany (pierwsze tak znaczące) w serwisie YouTube wprowadzając tzw. "channels", oraz inne rozwiązania kojarzące się z podejściem czysto "telewizyjnym". W 252 amerykańskich domach trwają również testy tajemniczego gadżetu, który łączy się z internetem za pomocą wi-fi, a z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth. Branża spekuluje, że oznacza to zaawansowane prace nad systemem Android@Home - technologią zapowiedzianą przez Google w 2011, która ma umożliwiać kontrolę nad domowymi urządzeniami,

System Google TV nie jest jeszcze dostępny w Europie, a w USA zbiera mieszane recenzje. Aktualizacja jest dostępna w Android Market.