Google pokazał koncepcyjny projekt okularów, znany do tej pory jako "Project Glass", który umożliwia korzystanie w rewolucyjny sposób z funkcji dostępnych do tej pory jedynie na smartfonach.

Okulary będą w stanie wyświetlać różne typy informacji, od wiadomości tekstowych, poprzez przypomnienia, na interaktywnych mapach kończąc. Urządzenie ma być obsługiwane za pomocą komend głosowych. Projekt, nad którym pracuje mały zespół inżynierów, ma na razie charakter koncepcyjny. Informacje opublikowane przez Google, a zwłaszcza krótki film wideo obrazujący ideę okularów, mają za zadanie zebrać opinie na temat projektu. Urządzenie powstaje w laboratorium Google's Google X odpowiedzialnym m.in. za projekt "samochodu bez kierowcy" i "kosmicznej windy". Google nie podał konkretnej daty ukończenia projektu. Urządzenie jest już testowane przez inżynierów z Google X poza budynkiem laboratorium.

- Uważamy, że technologia powinna pracować dla ciebie, pojawiać się kiedy jej potrzebujesz i znikać kiedy jej nie chcesz - napisano na oficjalnym profilu firmy w serwisie Google +.

Film