statystyki

Netflix bezkonkurencyjny na rynku streamingu wideo. Amazon i HBO w tyle

autor: Elżbieta Rutkowska29.10.2018, 07:20; Aktualizacja: 29.10.2018, 07:24
Netflix

Największym graczem SVOD jest Netflix.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Victor J. Blue

Netflix wyprzedza Amazona na rynku streamingu wideo, jednak firma Jeffa Bezosa nadrabia z nawiązką w innych sektorach działalności. Obie spółki wygenerowały w III kwartale spore zyski.

PwC wycenia tegoroczną wartość światowego rynku wideo na żądanie na 33,6 mld dol. I to tylko w części subskrypcyjnej (SVOD), bez przychodów z udostępniania pojedynczych materiałów, które wnoszą do puli kolejne 7,6 mld dol. Rynek SVOD ma rosnąć średnio o 10,7 proc. rocznie, by w 2022 r. osiągnąć 48,3 mld dol. Ponad połowa jego wartości – 26 mld dol. – wciąż będzie generowana w Ameryce Północnej.

Wyniki trzeciego kwartału

Wyniki trzeciego kwartału

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Największym graczem SVOD jest Netflix. Na koniec III kw. miał na całym świecie 137 mln subskrybentów, o prawie 7 mln więcej niż na koniec półrocza. Pozytywnie zaskoczył tym analityków, którzy spodziewali się wzrostu w granicach 5 mln. Z tej liczby 130 mln subskrypcji to modele płatne; tu wzrost przekroczył 6 mln. Prognozy na koniec roku zakładają zwiększenie liczby użytkowników o ponad 9 mln do 146,5 mln. Nowojorska giełda dobrze przyjęła też wzrost przychodów o ponad jedną trzecią do niemal 4 mld dol. oraz potrojenie zysku netto do 402,8 mln dol.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane