statystyki

Netflix jeszcze bardziej europejski

autor: Elżbieta Rutkowska12.09.2018, 07:38; Aktualizacja: 13.09.2018, 13:25
Z raportu Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego wynika jednak, że mimo to Netflix ma jeszcze trochę do zrobienia, jeśli chodzi o udział europejskich materiałów wideo w swojej ofercie.

Z raportu Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego wynika jednak, że mimo to Netflix ma jeszcze trochę do zrobienia, jeśli chodzi o udział europejskich materiałów wideo w swojej ofercie.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie obowiązkowego minimum programów produkowanych na Starym Kontynencie nie powinno zaszkodzić ofercie internetowych serwisów wideo.

Jeszcze w tym roku w Unii Europejskiej mają zostać przyjęte przepisy zobowiązujące serwisy streamingowe – z Netflixem i Amazon Prime Video na czele – do umieszczania w skierowanej na rynek unijny ofercie co najmniej 30 proc. programów wyprodukowanych w 28 krajach Wspólnoty.

Roberto Viola, dyrektor generalny ds. sieci komunikacyjnych, treści i technologii w Komisji Europejskiej, powiedział „Variety”, że nowe zasady powinny być zatwierdzone w grudniu br. Kraje członkowskie będą miały potem 20 miesięcy na odpowiednie wdrożenie tych przepisów – będących częścią nowelizacji dyrektywy audiowizualnej – oraz możliwość zwiększenia obowiązkowej produkcji z UE np. do 40 proc. Będą też mogły zobowiązać internetowe serwisy z wideo na żądanie (VoD) do przekazywania części przychodów z lokalnego rynku na krajowe fundusze filmowe. W Polsce np. mogłyby rozszerzać obowiązek łożenia na Polski Instytut Sztuki Filmowej, który dziś dotyczy nadawców telewizyjnych, ale nie platformy w rodzaju Netflixa.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane