statystyki

Elektroniczne oko państwa będzie śledziło, czy cudzoziemcy nie spekulują ziemią

autor: Tomasz Żółciak11.08.2016, 07:59; Aktualizacja: 11.08.2016, 08:19
W ubiegłym roku cudzoziemcy kupili u nas nieruchomości gruntowe o powierzchni niemal 3,9 tys. ha i lokale o łącznej powierzchni ponad 861 tys. mkw. (dotyczy to zarówno transakcji za zezwoleniem, jak i bez konieczności ubiegania się o nie).

W ubiegłym roku cudzoziemcy kupili u nas nieruchomości gruntowe o powierzchni niemal 3,9 tys. ha i lokale o łącznej powierzchni ponad 861 tys. mkw. (dotyczy to zarówno transakcji za zezwoleniem, jak i bez konieczności ubiegania się o nie).źródło: ShutterStock

MSWiA tworzy system z informacjami o nieruchomościach kupionych przez osoby z zagranicy. Ma zacząć działać w grudniu. Od trzech lat cudzoziemcy wykazują wzmożone zainteresowanie polskimi nieruchomościami. W 2013 r. minister spraw wewnętrznych wydał im 320 zezwoleń na nabycie nieruchomości gruntowych, lokali, udziałów i akcji (np. w spółkach będących właścicielem bądź użytkownikiem wieczystym nieruchomości położonych w Polsce).

W 2015 r. było ich już 410. W ubiegłym roku cudzoziemcy kupili u nas nieruchomości gruntowe o powierzchni niemal 3,9 tys. ha i lokale o łącznej powierzchni ponad 861 tys. mkw. (dotyczy to zarówno transakcji za zezwoleniem, jak i bez konieczności ubiegania się o nie).


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie